fbpx
Close

SUURE MÄNGU EEL: poolfinaal, mida keegi ei julgenud oodata

Avatar

Jan Vertonghen ja Toby Alderweireld. Foto: AP/Scanpix

Meistrite liiga on tänavu olnud üks üllatusrohkemaid viimaste aastate, kui mitte aastakümnete jooksul. Kolmekordne tiitlikaitsja Real Madrid langes vutisõprade rõõmuks kaheksandikfinaalis autsaideri Ajaxi vastu, veerandfinaalis jäi pika ninaga just selle tiitli pärast tiimi toodud Cristiano Ronaldo & Juventus.  Pep Guardiola soovunelm võita Manchester Cityga Meistrite liiga hääbus videokorduse tõttu, kui kõikvõimas VAR tuvastas võiduvärava olukorras suluseisu ning saatis hoopis Tottenhami ajaloolisesse poolfinaali. Ja nüüd mängivad kaks autsaiderit omavahel finaalpääsu nimel.

Mõlemad klubid on omavahel tihti lävinud – Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Davinson Sanchez ja Christian Eriksen on kõik praegu Tottenhamis, aga tulnud just Ajaxist, kus nad oma karjäärile on tuule tiibadesse saanud. Samuti on mõlemal klubil juudi taust.

Tottenham mängib küll kodus, aga tänavune eurosari on näidanud, et Ajaxile “võõrsilmängu” termin sugugi ei kehti – põlvili suruti nii Real Madrid kui Juventus, mis siis see Spursi murdmine ka ole? Optibet näeb kodutiimi küll favoriidina, kuid Hollandi au ja uhkuse võidu korral saab raha kolmekordselt tagasi!

 

Vaata kell 22 algava mängu kõiki koefitsiente SIIT.

scroll to top