fbpx
Close

Supermängu teinud Courtois: tõestasin maailmale, kes ma olen

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Eile Brasiilia vastu suurepäraseid tõrjeid teinud ning Belgia eduseisu lõpuvileni hoidnud Thibaut Courtois andis kriitikutele korraliku vastulöögi ja ei häbenenud neile ka verbaalselt anda korralikku ninanipsu. Chelsea puurivaht on tundnud, et talle on alusetult liiga tehtud ja eilne sooritus andis võimaluse kriitikute suud kinni panna.

“Teadsin, et Neymarile meeldib seda palli niimoodi keerutada ja olin selleks valmis. Seetõttu suutsin teha hea tõrje,” kirjeldas ta BBC Sportile olukorda, kus meisterlik sooritus takistas maailma kalleimal palluril skoorimast. “Mind on sel hooajal liigselt kritiseeritud, nüüd tõestasin taaskord, kes ma olen ja miks ma MM-i veerandfinaalis mängisin.”

Lapsepõlveunistus on täitmisel: “Meie taktikaline ettevalmistus ja plaan oli suurepärane. Tundsime, et on meie päev. MM-il mängimine ja kaugele jõudmine on tõeline lapsepõlveunistuse täitumine. See on suurepärane – see tiim tahab võita iga mängu, kuigi Inglismaa kohtumise eel öeldi, et kaotus oleks etem. Me oleme enesekindlad ja seetõttu võitsime ning nüüd oleme poolfinaalis.”

Mängu parimaks valitud Kevin de Bruyne kiitis vastast. “Brasiilia vastu pole lihtne mängida, nad on fantastilised. Kuid täna näitasime tiimi võimekust. Olime avapoolajal oivalised. Teine poolaeg oli väga raske, sest neil oli keskväljal väga palju mängijaid. Viimased 15 minutit oli tõeline test iseloomule ning näitasime maailmale, milleks võimelised oleme,” võttis belglaste teise värava löönud ründav poolkaitsja.

scroll to top