fbpx
Close

Hazard poolfinaali eel: kasvasin üles Prantsusmaad toetades

Avatar

Eden Hazard. Foto: AFP/Scanpix

MM-i esimene poolfinaal mängitakse homme õhtul, kui Brasiilia alistanud Belgia kohtub suursoosiku Prantsusmaaga. Veerandfinaalis fantastilise mängu teinud äär Eden Hazard oli noorena hoopis Prantsusmaa, mitte Belgia fänn. Miks nii?

27-aastane Hazard kasvas üles Belgia lääneosas, kus räägitakse prantsuse keelt ning 14-aastaselt pühkis ta kodumaa tolmu jalgadelt, kolides Prantsusmaale Lille’i. Noorena fännati koos vendade Thorgani ja Kylianiga Prantsusmaad ja kanti ikooni Zinedine Zidane’i 1998. aasta MM-i särki.

“Olime koos vendadega pigem Prantsusmaa kui Belgia fännid, sest kasvasime koos 1998. aasta MM-iga üles. Sel ajal polnud Belgia koondise särgi kandmine popp, seetõttu kandsime Prantsusmaa omi,” ütles Chelseas palliv Hazard meediale. “Ma ei taha tolleaegset Belgia koondist halvustada – neil oli mitu head mängijat, kuid tollel ajal oli Prantsusmaa koondis põhiline.”

Belgia koondislane tunnustas ka Prantsusmaa koondise sensatsiooni Kylian Mbappet, kes 19-aastasena rebis kaheksandikfinaalis Argentina kaitseliini puruks ja skooris kaks väravat. “Austan seda, mida ta väljakul korda saadab. Kui Mbappe vaatas noorena videoid, kuidas ma mängisin, siis nüüd vaatan mina tema videoid,” naljatles belglane. “See, mida ta oma ea kohta suudab korda saata, on imeline.”

scroll to top