fbpx
Close

AS Monaco abipresident: Mbappe esitused MM-il on tõstnud ta hinda veerand miljardi euroni

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

19-aastasena MM-finaalis skoorinud ning Prantsusmaaga maailmameistriks kroonitud Kylian Mbappest räägitakse kui fenomenaalsusest, keda võrreldakse Brasiilia Ronaldoga. Läinud hooajal ostis PSG ta endale 180 miljoni euro eest, mis teeb noorukist läbi aegade ühe kalleima palluri. Kuid 180 miljonit ei oleks praegu Mbappe väärtuseks, vaid ikka rohkem, leidis tema ekstiimi AS Monaco abipresident Vadim Vassiljev.

17-aastasena suurde jalkamaailma tunginud Kylian aitas Monacol jõuda Meistrite liiga poolfinaali, kus alistuti Juventusele ning samal hooajal mängis ta rolli klubi liigavõidus, seljatades suure PSG. Hooaeg hiljem oli ta juba alistatu PSG ridades, võites kodumaal kõik karikad ning tähtsündmuseks kujunes muidugi MM-i triumf, kus nooruk sai teenitult ka parima noormängija auhinna.

“Mbappe on fenomen, ta on tulevane Ballon d’Ori võitja. Teadsin seda juba enne, kui ta PSG-sse lahkus. Kui ta jättis Monacoga hüvasti, siis tegin auhinnast pilti, andsin talle selle pildi ja ütlesin, et varsti kuulub see sulle. Nüüd on maailmas väga vähe inimesi, kes kahtlevad ta võimekuses võita see trofee,” ütles abipresident ESPN-ile.

“Oleme ta üle uhked ning on au olla tiim, kelle noorteakadeemiast on sirgunud maailmameister. 20 aastat tagasi, kui Prantsusmaa võitis MM-i, kuulus koondisesse neli meie akadeemiast pärit meest. Oleme jätkanud seda ilusat traditsiooni,” kiitis Vassiljev Monacot.

Mbappet pandi paari Real Madridiga, kes uue peatreeneri järel on otsinud endale uut ründemängijat. Räägiti ka Neymarist, kuid Mbappes nähti suuremat potentsiaali. Spekuleeriti, et Real peaks välja käima vähemalt 200 miljonit eurot, kuid Vassiljev pakkus ta väärtuseks maailmarekordilised 250-300 miljonit eurot.

scroll to top