fbpx
Close

Prantsusmaa lõi Horvaatiale neli väravat ja tuli maailmameistriks!

Avatar

Samuel Umtiti (keskel). Foto: AFP/Scanpix

MM on saanud oma lõpu, kui finaalis võttis Prantsusmaa Horvaatia üle 4:2 võidu ja tuli teistkordselt maailmameistriks. Väravaterohke mäng pakkus iluväravaid, omaväravaid ning prantslaste puurivahi Hugo Lloris’ korralikku prohmakat.

Horvaatia oli 90 minutit enne finaali rohkem pallinud kui Prantsusmaa, ent võitlusvaimu poolest maailmale silmi ette teinud horvaadid ei näidanud sugugi väsimuse märke. Pigem oldi avapoolajal domineerivamad ning otsiti pidevalt väravavõimalusi. Lõpuks sai Mario Mandžukic oma pea vahele, kuid mitte ründe- vaid kaitsemängus ning tema omaväravast läksid prantslased 1:0 juhtima.

Kuid mitte kauaks – Ivan Perisici oivaline vasaku jala pauk maandus tagumises nurgas ja Horvaatia hakkas uskuma, samuti uskusid Londonis, Golders Greeni rajoonis olevas pubis koos Jalgpall24 peatoimetajaga mängu vaadanud inimesed. Kaheldav VAR-i abil vaadatud otsus aga andis penalti prantslastele ning Antoine Griezmanni külm närv säilis löögi hetkeni, koksates palli kindlalt väravasse.

Ja siis läks asi hulluks. Prantsusmaa suutis kahest olukorrast võtta välja maksimumi, kui Paul Pogba vasaku jala löök polnud küll eriti tugev, kuid puurivahi Daniel Subasici jaoks nägemisulatusest väljas; Kylian Mbappe lõi hiljem samasse nurka ning jälle Subasicile ebamugavalt positsioonilt. 4:1 ja Prantsusmaa hakkas juubeldama.

Kuna tänavune hooaeg on olnud puurivahtide äparduste päralt, pidi üks juhtuma ka MM-finaalis: Lloris üritas Mandžukicit kohvile viia, kuid edutult ja omavärava löönud Juventuse ründaja sai jala vahele, vähendades seisu 4:2-le. Kuid sellest ei piisanud ja lõpuvile kõlades sai prantslaste peatreenerist Didier Deschampsist läbi aegade kolmas, kes võitnud MM-i nii mängija kui treenerina.

 

scroll to top