fbpx
Close

Prantsusmaa läks Belgia vastu juhtima, siis keeras kaitse lukku ja jõudis finaali!

Avatar

Samuel Umtiti (keskel). Foto: AFP/Scanpix

Esimene MM-i finalist on selgunud, kui Prantsusmaa alistas suurepärase kaitsetöö abil Belgia 1:0. Kuigi Belgial oli õige mitu väravavõimalust, siis prantslaste kaitseliin ning puurivaht Hugo Lloris olid täna tipptasemel.

Avapoolaeg pakkus palju silmailu ning mängutempo oli kiire, sest Eden Hazardi maagiline pallikäsitlemine suurel kiirusel tekitas prantslastele palju peavalu ning lõi belglastele mitmeid võimalusi. Täna kahvatult esinenud Kevin de Bruyne suutnuks heal päeval ka skoorida, kuid hoopis Prantsusmaa skooris 51. minutil, kui nurgalöögi olukorras oli Samuel Umtiti peanupp õhus kõige kõrgemal.

Seejärel tõmbas Prantsusmaa oma kaitse lukku ja hakkas mängu tapma, millega saadi suurepäraselt hakkama. Oma karistusalasse langenud prantslased olid otsustavatel hetkedel belglastest targemad, kiiremad või tugevamad. “Täna otsustas üks nurgalöök, kes mängib finaalis. Sellised väiksed detailid saavad MM-i poolfinaalis määravaks,” ütles belglaste peatreener Roberto Martinez BBC-le. “Lähme poolfinaali võitma selleks, et siit turniirilt hea emotsiooniga lahkuda.”

scroll to top