fbpx
Close

Suure mängu eel: milles peavad inglased olema horvaatide vastu eriti tähelepanelikud?

Avatar

Foto: Focus Images/Scanpix

MM-i teine poolfinaal Inglismaa ja Horvaatia vahel ei jäta kedagi külmaks. Eestis kutsutakse inimesi üles pooldama Horvaatiat just nende väiksuse ja Eestiga seoste tõttu, kuid Inglismaal on ka eestlaste seal palju toetajaid – pole imestada, kui leidub ka neid, kes inglastele hoiavad pöialt juba eelmisest sajandist. Aga mis saab täna õhtul? Mis nüansid võivad saada saatuslikuks?

Sky Sports on teinud väga põhjaliku analüüsi mõlema tiimi kohta, võimaldades kahte meeskonda detailideni võrrelda. Alustame põhilisest.

Foto: Sky Sports

 

Skooritud on pea võrdselt, ent kui horvaatidel pole keegi löönud isegi kolme väravat, siis inglastel on selgelt välja joonistunud peamine väravalööja ehk kapten Harry Kane. Standardolukordadest on inglased skoorinud kaheksa, horvaadid kolm väravat.

Foto: Sky Sports

Ivan Perisic on rünnanud vastaste väravat kõige rohkem, tehes kokku 13 lööki. Vasakäär on horvaatide ründemängu üks alustalasid ning just tema loovus, kiirus ja teravus hakkab inglastele peavalu tekitama.

Foto: Sky Sports

Pole imestada, et Real Madridiga neljakordseks Meistrite liiga võitjaks kroonitud Luka Modric on loonud kõige rohkem väravavõimalusi. Inglismaa peatreener Gareth Southgate peab leidma mooduse Modrici halvamiseks, et keskväljal kontrolli saavutada. Paremkaitsja Kieran Trippieri loodud võimalused näitavad, et inglased mängivad pigem läbi parema ääre ning otsivad šansse kas kasti riputatavate pallidega või teravate söötudega kasti äärelt.

Foto: Sky Sports

Kane on näidanud, et tema head šanssi vussi ei keera – viiest väravavõimalusest on ta skoorinud viis. Kui võrrelda tiime, siis ollakse üpris samal pulgal – mõlemad on raisanud ja skoorinud pea võrdsetel kordadel.

Foto: Sky Sports

50/50 peapalliolukorrad? Leicesteri keskkaitsja Harry Maguire on seda edetabelit valitsemas. Ragnar Klavani paariline Dejan Lovren on näidanud, et saab õhupallidega kenasti hakkama ning on horvaatide parim.

Foto: Sky Sports

Ja duellid. Maguire domineerib ka selles edetabelis ja tema jõulisus ning tarkus on tulnud Inglismaa kaitseliinile vägagi kasuks, rahustades tervet keskkaitsekolmikut. Ivan Rakitic juhib horvaatide edetabelit ehk keskväljal tuleb temaga väga tõsiselt maadelda selleks, et palli kätte saada.

Foto: Sky Sports

Kes teevad väljakul kõige rohkem tööd? Siin on kolmikvõit horvaatidele, kellest kaks pallivad keskväljal ning üks on ääreründaja. Töömesilased edestavad Jesse Lingardit ja palliga mängida armastavat keskkaitsjat John Stonesi.

scroll to top