fbpx
Close

Poolfinaal, mille toimumisse pea keegi ei uskunud ega julgenud loota

Avatar

Foto: TASS/Scanpix

Kui kuu aega tagasi öelnuks keegi, et Inglismaa jõuab MM-i poolfinaali ja kohtub seal Horvaatiaga, siis vaadanuks neid kui paadunud optimiste, kellel on kadumas reaalsustaju. Nüüd võivad nad uhkelt ja sirge seljaga ringi kõndida, sest mitmeid üllatusi ja ootamatusi hiljem on üks nendest tiimidest mängimas MM-i finaalis ning ei, see pole uni.

Horvaatia pallis viimati poolfinaalis 1998. aastal, Inglismaa 1990-ndal. Kahepeale on kokku kirjas üks finaalkohtumine, mille Inglismaa 1966. aastal ka võitis. Elevus on õhus, sest kumbki koondis ei eeldanud, et poolfinaalis on täiesti reaalne võimalus võtta võit ja edeneda finaali.

Kumb jääb peale? Inglismaa kolmene kaitseliin Harry Maguire’i, John Stonesi ja Kyle Walkeriga tegi veerandfinaalis Rootsi vastu oma esimese nullimängu, kuid üldjoontes on näidatud võimsat valitsemist teisel korrusel ja standardolukordadest on skooritud kaheksal korral üheteistkümnest, mis on hirmuäratavalt võimas näitaja. Kui horvaadid suudavad õhuvõitluses end kehtestada, siis peavad nad ikkagi ohjeldama turniiri suurimat väravakütti Harry Kane’i. Võib julgelt öelda, et horvaatidel tuleb raske tööpäev.

Aga inglastelgi pole kerge: maailmatasemel poolkaitseliin Ivan Rakitic – Luka Modric – Marcelo Brozovic plaanivad keskvälja enda kontrolli alla võtta ning Inter Milani ääreründaja Ivan Perisici täpsed söödud, tsenderdused ning kiired läbimurded panevad Inglismaa paremkaitsja Kieran Trippieri ning muidu klubivutti paremkaitsjana palliva Kyle Walkeri.

Kuid horvaatidel on veel jalgades pikk ja närviline veerandfinaal Venemaa vastu, kus võitja selgitamiseks läks vaja penaltiseeriat. Samal ajal pääsesid inglased rootslaste vastu kõigest normaalajaga. Ka see hakkab mängu lõpufaasis suurt rolli mängima.

Optibet näeb Inglismaad favoriidina, nende finaali edenemise korral saad panuse 1,62-kordselt tagasi.

Inglismaa on end tõestanud kui teise korruse kuningatena, kes standardolukordadest suudab väravaid välja võluda. Samas ei saa alahinnata loovaid poolkaitsjaid Jesse Lingardit või Dele Allit, kellest viimane skooris ka Rootsi vastu. Harry Maguire’i või John Stonesi värava korral saad raha lausa 13-kordselt tagasi! Mõlemad mehed on sellel turniiril juba skoorinud.

scroll to top