fbpx
Close

Lampardi ja Chelsea äärmiselt keerukat ülesannet leevendab vaid koduväljak

Avatar

Frank Lampard. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kuues voor viib vastamisi kaks giganti: Londoni Chelsea ja Liverpooli. Kui neist viimasel on võimalus hooaega täiseduga jätkata, siis Sinised kukuvad punktideta jäämise korral tabeli teise poolde.

Meeskonnad on käimasoleval hooajal juba korra kohtunud, kui mullune Meistrite liiga võitja Liverpool ja Euroopa liigas triumfeerinud Chelsea said 14. augusti mõõtu võtta UEFA superkarika raames. 2:2 seisu pealt tuli käiku penaltiseeria ning seal jäi Liverpool 5:4 peale. Kui 2017/18 hooajal võttis Chelsea kolmest omavahelisest mängust kaks võitu (üks Premier League’is 1:0 ja teine liigakarikas 2:1) ja tehti 1:1 viik, siis eelmisel aastal esines samuti 1:1 viik, kuid teises kohtumises oli Liverpool 2:0 parem.

Praegust tabeliseisu arvesse võttes on Liverpool selgelt paremas seisus, sest kõik viis mängu on võidetud. Chelsea alustas hooaega samuti pauguga, kui võõrsil alistati Manchester United 4:0, aga edasi on saadud kaks viiki, kaotus ja võit. Mõlemad meeskonnad löövad kaasa ka Meistrite liigas ning avavoorus joosti siiski lati alt läbi: Liverpoolile 0:2 kaotus Napolilt ja Chelseale 0:1 kaotus Valencialt. Kui Liverpool jahib oma kuuendat järjestikust võitu, mis oleks Inglismaa kõrgliigas läbi aegade parim hooaja algus mõne meeskonna esituses, siis tasub meelde tuletada, et mullu oli Chelsea just see meeskond, kes Liverpooli võiduseeria septembris 1:1 viigiga ära rikkus.

“Austan teda tohutult ja oli tore temaga superkarika mängus kohtuda. Ta ei pinguta liigselt üle ja täiesti õigustatult on tal see edu, mida väärib,” sõnas Lampard enne eesseisvat matši Liverpooli peatreeneri Jürgen Kloppi kohta.

“Chelseal olid mõningad probleemid, kuid nad on hästi nendega toime tulnud. Ma ei usu, et nad oleks osanud Valenciale kaotust ette näha. Sellega meenub minu juhendatud Dortmundi Borussia meeskond mõned aastad tagasi – kõik väga noored, kuid mängisid vaid seetõttu, et olid väljakul ka piisavalt head. Frank Lampard tegi Derby Countys märkimisväärset tööd ja seetõttu pole ma üllatunud, et ta on nüüd Chelseas. Aga see on raske liiga. Näen, et osad inimesed pole tulemustega rahul, kuid see pole tingitud temast. Ta on väga hea peatreener,” kiitis Klopp omakorda vastast.

Pühapäeval, 22. septembril kell 18:30 Stamford Bridge’il algava mängu favoriidiks peab Optibet oodatult Liverpooli, kelle võidukoefitsient on 1,99. Chelsea puhul on see 3,51. Kui peaks juhtuma ime ja Chelsea võidab kas 4:0, 5:0, 5:1 või 6:0, saab raha tagasi koguni 100,0-kordselt! Tõenäolisem variant, milles Liverpool võidab 5:0 või 6:0, on tagasimakse samuti 100,0-kordne.

scroll to top