Idabloki omavaheline arveteklaarimine või heaoluriikide vastasseis – kumb tuleb põnevam?

Postimehe küsitluse järgi hoiavad eestlased enim pöialt Rootsile. Fännatakse ka Inglismaad ja Horvaatiat. Nende tõehetk on nüüd käes – kas poolfinaal jääb unistuseks või pannakse vutimaailm värisema? Kõik on võimalik, sest tänavune MM on pakkunud kamaluga üllatusi ning on naiivne arvata, et rohkem neid ei tule.

Korraldajamaa Venemaa ja veerandfinaalmängu favoriit Horvaatia tahavad teha ajalugu: kui horvaadid olid viimati MM-i poolfinaalis 1998. aastal, siis Venemaa jõudis Nõukogude Liiduna poolfinaali 1966. aastal. Samal aastal tuli ka Inglismaa maailmameistriks. Nüüd võivad nad kohtuda poolfinaalis nagu tollalgi.

Kodumüürid toetasid Venemaad maruliselt ning 12. pallur aitas murda Hispaaniat, kuidas läheb seekord? Horvaatia oli taanlaste vastu hädas ning otsustavaks sai penaltiseeria, kus horvaadid küll eksisid, ent kokkuvõttes tehti teise veerandfinalisti Rootsi toredale naabrile säru. Kui usud Venemaasse, siis võid raha 2,36-kordselt tagasi saada!

Heaoluriigid Inglismaa ja Rootsi pole omavahel kohtunud kuus aastat. Aga kui viimati kohtuti, tegid rootslased inglastele säru ja 4:2 võit lõi templi vutisõprade mällu igaveseks: Rootsi neli tabamust lõi ei keegi muu kui Zlatan Ibrahimovic ning SEE Zlatani värav, mida peetakse läbi aegade üheks pöörasemaks soorituseks, tegi tavalisest sõpruskohtumisest millegi erilise, meeldejääva, kauni, võimsa, geniaalse.

Zlatan on nüüd Rootsi koondise jaoks ajalugu ning sel turniiril on näidatud väga korralikku distsipliini ja kõva kaitsetööd, lastes skoorida vaid Saksamaal. Inglismaa on samal ajal suutnud murda penaltineeduse, kui Kolumbia vastu tehti 11 meetri karistuslöökides säru. Kes jääb peale?

Tunned, et rootslaste kaitseliin, mis viimase seitsme mänguga on hoidnud kuuel korral puuri puhtana, püsib ka seekord puutumatuna? Koefitsiendiks 3,35!