Solskjaer annab nõu: kui tahad mugavat elu, siis ära Manchester Unitedi eest mängi

Ole Gunnar Solskjaer mälestusmängus. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer filosofeeris tänase Inglismaa karika veerandfinaalmängu eel Leicester City vastu, et Unitedi esindamine pole mee lakkumine ja kui tahta olla võistkonna põhitegija, siis tuleb arvestada suure hulga mängudega ühel hooajal.

“Kui tahad lihtsat ja mugavat elu, siis sa Manchester Unitedi eest ei mängi. Sa pead olema nii mentaalselt kui ka füüsiliselt tugev ning robustne. Selleks, et edukas olla, pead sa omale väljakutseid esitama ja need on perioodid, mida tahame. Arvan, et kui tuled toime mängudevahelise taastumisega ja saad oma tavapärase rütmi tagasi, siis on see parim viis. Kui oleme määratud lõpetama selle või järgmise hooaja edukalt või teeme seda kahe või viie aastaga alates praegusest, siis pead harjuma ära vähemalt 45-50 mänguga hooaja kohta. See peaks käima Manchester Unitedi mängija kohta järjepidevalt. Kui sul on viis, kuus või seitse mängijat, kes seda suudavad, siis saame trofeede nimel võidelda. Mulle meeldib mänge pidada… saame loomulikult koosseisuga roteeruda. Võib-olla Leicesteril ja Brendan Rodgersil on olnud aega mõelda taktikaliselt asjade üle, aga me liigume edasi,” rääkis Solskjaer Unitedi kodulehe vahendusel.

Käimasoleval hooajal on Unitedi poolelt neli meest käinud rohkem kui 40 mängus platsil: ründaja Marcus Rashford, poolkaitsja Bruno Fernandes, keskkaitsja Harry Maguire ja äärekaitsja Aron Wan-Bissaka. Neist enim mänge on kirjas Rashfordil, kes kui Leicesteri vastu samuti platsile pääseb, saab oma nimele 45. kohtumise. Samas on kõige rohkem mänguminuteid olemas Maguire’il, kes siiani ligi 4000 minutit sellel hooajal väljakul olnud.

Mängugraafik Unitedile halastamas mingil moel pole ja kahtlemata Solskjaeri jutus on iva sees. Kui meeskond suudab Inglismaa karika veerandfinaalis Leicesteri seljatada, siis koos Premier League’i ja Euroopa liigaga oleks veel 17 mängu sellel hooajal ees ootamas.