fbpx
Close

Barcelonast tüliga lahkunud Abidal: ma oleksin Neymari tagasi toonud, aga juhtkond valis Griezmanni

Avatar

Barcelona spordidirektor Eric Abidal. Foto: AFP/Scanpix

2007-2013 Barcelonat mängijana esindanud ning hiljem lisaks ligi kaks aastat klubi jalgpallidirektorina töötanud Eric Abidal sõnas, et tema võimuses oleks olnud Pariisi Saint-Germainist Neymari tagasi toomine, aga Barcelona juhtfiguurid otsustasid teistsuguse valiku kasuks.

Abidal sai jalgpallidirektori ametit pidada Barcelonas 2018. aasta juunist kuni 2020. aasta augustini. Seoses koroonaviirusega oli 2019/20 hooaeg teatavasti mõneks ajaks pausile pandud ning UEFA Meistrite liiga jätkus alles suve keskel. Barcelona veerandfinaalist kaugemale ei jõudnud, sest vastu tuli Müncheni Bayern, kellelt saadi kahe mängu kokkuvõttes koguni 2:8 lüüa. Barcelona juhtkonnas vallandus tohutu pahameeletorm, mille käigus lahkud klubist Abidal ja lisaks ka tol hetkel peatreener olnud Quique Setien, kes jõudis seal vaid seitse kuud toimetada.

Nüüd vihjas Abidal, et Barcelonas ei võetud teda ka sugugi kuulda. Tema sõnul oli vägagi reaalne tuua võistkonda tagasi Neymar, kes mäletatavasti maailmarekordilise 222 miljoni euro eest rahaks tehti ja siiani PSG ridades pallib. Barcelona toonase presidendi Josep Maria Bartomeu eestvedamisel hangiti meeskonda aga Madridi Atleticos säranud Antoine Griezmann. Uus täiendus oli kahtlemata väärikas, kuid Abidali sõnul oli vaja mängija juurde tuua hoopis teisele positsioonile.

“Kümme päeva enne üleminekuakna kinniminekut läksin Pariisi [PSG spordidirektori] Leonardoga rääkima, kus olin koos oma tegevjuhiga ning vestlesime Neymarist. Arvan, et kui tegevjuht läheb Pariisi Saint-Germainiga jutule, siis on see seepärast, et saame ta (Neymari) palgata. Kui Antoine Griezmanni poleks me enne toonud, siis ma usun, et sajaprotsendiliselt oleks Neymar palgatud, sest vajasime ääreründajat ja kui Neymar veel Barcelonas oli, siis tegutses ta imeliselt,” rääkis 41-aastane endine Prantsusmaa koondislane The Telegraph’i vahendusel.

“Mõte pole selles, kumb mängija on parem, vaid mida toona mõtlesin, millisele positsioonile vajame enim täiendust. Meeskond vajas puhast ääreründajat. Klubi president otsustas aga Griezmanni palgata. Üks Neymari kahjuks rääkinud argument oli see, et tal oli käsil kohtuvaidlus klubiga, mistõttu polnud see lihtne. Nad ütlesid, et tal tuleb kohtuvaidlus peatada, kui tahab tagasi tulla. See polnud minu probleem, sest ma polnud klubis sellel ajal, kui see vaidlus aset leidis. Mu nägemuses oleksin suutnud ta palgata, aga seda ei juhtunud.”

Abidal avaldas veel ka nimed, keda ta soovitas Barcelonal tuua uueks peatreeneriks vallandatud Ernesto Valverde asemele 2020. aasta jaanuaris. “Minu nimekirjas oli Mauricio Pochettino, Quique Setien, Massimiliano Allegri ja Xavi Hernandez. Quique määrati ametisse, aga minu esimene valik oli Pochettino,” ütles Abidal.

Kas Pochettinoga oli ka Barcelona teemal juttu? “Jah, ning mitte ainult minul. Ütlesin juhtkonnale: “Pean tooma parima treeneri, kes on saadaval. Ma pole siin poliitika pärast, sest ta oli enne Espnayoli juhendaja.” Mu jaoks pole siin poliitikat. Tahtsin tuua parimat treenerit ja Pochettino on üks parimatest meie mängus. Ta jõudis Tottenham Hotspuriga Meistrite liiga finaali, sellele tuleb au anda. Tal on mängust hea filosoofia ja hea filosoofia treenimisest. Mängijad armastavad teda ja arvan, et praegu oleks ta antud olukorras parem treener, aga koos ehtsa nägemusega projektist.”

scroll to top