fbpx
Close

Carragher kritiseeris Southgate’i: kohati mõistan otsust, aga Alexander-Arnold pole Trippierist kehvem

Avatar

Trent Alexander-Arnold. Foto: AFP/Scanpix

Endine Liverpooli keskkaitsja Jamie Carragher teatas, et mõistab mõnes mõttes Inglismaa koondise peatreeneri Gareth Southgate’i otsust jätta peagi saabuvateks koondisemängudest välja Liverpooli 22-aastane äärekaitsja Trent Alexander-Arnold, kuid samas ei arva ta, et Madridi Atleticos samal positsioonil tegutsev 30-aastane Kieran Trippier on parem valik.

“Trent Alexander-Arnoldi väljajätmine Inglismaa koondisest ei tule mulle üllatusena. Mul on mõnda aega olnud kahtlused, et Liverpooli kaitsemängija on seotud võitlusega pääsuks Euroopa meistrivõistlustele. Gareth Southgate’i otsus on vastuoluline, kuid arusaadav. Ma ei nõustu selles osas, kui võrrelda Alexander-Arnoldit Kieran Trippieriga. Selles osas pole mul vaja mõelda, kumb on parem: Alexander-Arnold tuleks valida. Sellest ajast alates, kui ta oma debüüdi tegi Liverpooli eest, on ta muutunud keskväljamehest äärekaitsjaks. Ta on end pildile mänginud meeskonnas, mis tahab palliga domineerida, ja on saanud olla edukas, kui Liverpool on tavapärase nelja kaitsjaga toimetanud ning poolkaitsjad on tal võimaldanud mängida rohkem äärel,” rääkis Carragher The Telegraphi vahendusel antud intervjuus.

“Nii veidralt kui see äärekaitsja kohta ka ei kõla, siis kaitsetöö pole kunagi tema tugevaim külg olnud. Tal on vahetevahel olnud raskusi üks-ühele kaitses või vastase markeerimise olukordades. Kui ühel hetkel oli Liverpooli kaitseliin ja poolkaitse vigastustega hädas hooaja algul, siis lõi see puudujääk enim välja. Trent on tihti oma iidoliks nimetanud Barcelona aegade Dani Alvesi. See on ideaalne, kui Liverpool suudab oma üleolekut kõigil positsioonidel näidata. See pole olnud viimase kaheksa kuu teema ja ei saa kunagi olema Inglismaa koondises ega rahvusvahelisel turniiril.”

“Ma ei nõustu, et Trent jäeti koondisest täielikult välja, sest tuleb hetki, kui Inglismaal kohtub vastasega, kes on sügaval kaitses, eriti valiksarjades. See on koht, kus tema oskused osutuvad hindamatuteks. Samuti võib ta olla otsustav tasavägistes mängudes. Mõningatest eesseisvatest koondisemängudest pole see rohkem kui üks muhk teekonnal karjääris, kus ta on juba suurimad sihid klubitasandil saavutanud. Ta on Inglismaa koondise särgis peagi tagasi. Ja kui ta järgmisel korral särgi saab, siis on tal kasutada rohkem kui eelis, sest ta arvab, et tal on midagi tõestada. See võib tuua Southgate’is esile selle reageeringu, mida ta hetkel just otsib,” lisas Carragher.

scroll to top