fbpx
Close

Sheffieldi peatreener: peame Premier League’i hooaja lõpuni mängima, ükskõik kui kaua see võib kesta

Avatar

December 29, 2019, Manchester, United Kingdom: Oliver Norwood of Sheffield Utd and David McGoldrick of Sheffield Utd during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage(Credit Image: © Simon Bellis/CSM via ZUMA Wire)

2019/2020 ehk käimasolevaks hooajaks Premier League’i tõusnud Sheffield Unitedi peatreener Chris Wilder rääkis Daily Maili vahendusel antud intervjuus, et vaatamata koroonaviiruse levikule, mis on spordimaailma sisuliselt seisma pannud ja nõudnud üle maailma tuhandeid inimelusid, loodab ta, et Inglismaa kõrgliigas ei jagata praeguse tabeliseisu põhjal kohti välja ning ühel hetkel saavad mängud jälle jätkuda.

Sheffield on enda kohta uskumatult võimsat minekut näidanud, paiknedes 28 mängitud vooru kohta seitsmendal kohal 43 punktiga. Samal pulgal nendega on Wolverhampton Wanderers ja Meistrite liigasse viiv koht, mida hetkel hoiab Londoni Chelsea, jääb kõigest viie punkti kaugusele. Seejuures on Sheffieldist tagapool nii Tottenham Hotspur kui ka Londoni Arsenal.

7. märtsist alates, kui alistati 1:0 Norwich City, pole Sheffield aga murule saanud tagasi minna ja hetkel pole ka mingit kinnitust olemas, et nad seda saaksid teha. Olukord erinevates riikides ja ka Inglismaal on ütlemata keeruline ning kuigi klubid on andnud lootust, et aprilli lõpus võiks taas matšid toimuma hakata, siis võib ikkagi kuluda selleks veelgi kauem aega. 52-aastane Wilder tunnistas, et oleks kahetsusväärne lõpetada see hooaeg ära ja pigem võiks oodata kauem, et ülejäänud voorud ära pidada.

“Mängijatel on vastutus olla valmis, kui ja mis ajal hooaeg uuesti algab. Ma usun sajaprotsendiliselt, et nad pingutavad selle nimel. Nad on uskumatult palju tööd teinud, et sellisel kohal olla, Premier League’i pääseda ja nad on tõsiselt tihke grupp mängijaid. Alguses ma ei tahtnud ülejäänud mänge suletud uste taga mängida, aga praegu on mu nägemus selline, et kui see on ainus viis hooaja lõpetamiseks, siis see peab ka olema,” ütles Wilder

“Mingeid kompromisse pole. Peame hooaja lõpuni mängima, ükskõik kui kaua see aega võtaks. Praeguste kohtade külmutamise idee pole minu jaoks. Kui tabeliseisu vaadata, siis polekski see halb tulemus selle klubi jaoks iseka vaatepunkti alusel. Kõik vaatavad seda isekalt ning nad peaksid selle kõrvale heitma. Premier Legaue’i hooaeg on võidusõit, see on 38 mängu. Pole vahet kui mitme punktiga on mõni ees või taga, see on sport ja kõike võib juhtuda.”

“Kui see tähendab jätta Newcastle’iga mängimata, 50 000 inimese ees, mitte mängida Londoni Arsenaliga Inglismaa karika veerandfinaali 30 000 inimese ees ja jätta minemata kohtumisele Manchester Unitediga 75 000 inimese ette, siis oleks see kõik pettumustvalmistav. Siin on aga suurem pilt olemas ühiskonna tervise osas.. Paneme selle oma perspektiivi ja nii see ei lõhu meie hooaega ära. Kui jalgpall naaseb, siis olen positiivne, et suudame hooaja kõrgel positsioonil lõpetada,” sõnas Wilder.

scroll to top