fbpx
Close

Kas Messi võiks Barcelonast lahkuda? Kaks põhjust, mis seda otsust toetaks

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Kas Hispaania tippklubi Barcelona ründestaar ja maailma üks parimatest jalgpalluritest Lionel Messi võib karjääri lõpetada mõnes teises Euroopa tippklubis? Või plaanib argentiinlane lahkuda ühel hetkel vabaagendina? Goal.com tõi välja paar pidepunkti, mis võiks ajendada Messit Barcelonast lahkuma.

Viimastel kuudel on Messi tulevik olnud Barcelonale tõsine murekoht, sest tema leping lõppeb 2021. aasta suvel ja arvatakse, et on võimalus, et Messi ei uuendagi seda. Lisaks sellele on levinud jutud, et Messil on võimalus jalutada Barcelonast ühel hetkel lihtsalt minema, mis tähendab seda, et ta võiks ka 2020. aasta suvel juba klubi vahetada. Ainus nõue on see, et ta peaks klubi vähemalt üks kuu ette teatama.

32-aastast Messit on seostatud eelkõige Manchester Cityga ja ainus põhjus pole sugugi klubi põhjatu rahakott. Peatreener on seal teatavasti Pep Gaurdiola, kes Messiga Barcelonas võitis aastate eest kõik, mis võimalik. Veebruaris andis aga Guardiola mõista, et mingit klubivahetust Messil ei tule. “Ta on Barcelona mängija ja jääb sinna. See on mu soov, et ta jääks sinna. Ma ei hakka rääkima mängijatest, kes pallivad teistes klubides. Arvan, et ta lõpetab seal oma karjääri. Selline on mu soov,” ütles Guardiola veebruaris. Samas ähvardab Cityt kahel järgneval hooajal eurosarjadest eemale jäämine ja on kaheldav, et Messi jaoks oleks piisav väljakutse Inglismaa kõrgliiga ilma Meistrite liigata.

Messi on nüüdseks juba 18 aastat Barcelonas pallinud, kuid mõne kuu eest lahvatas ründeässa ja klubi spordidirektori Eric Abidali vahel sõnasõda. Samuti endine Barcelona mängumees Abidal oli kriitiline Barcelona mängijate suunas, kuna leidis, et nende suhtumine oli eelmise peatreeneri Ernesto Valverde juhtimisel alla igasugust arvestust. “Paljud mängijad polnud õnnelikud ja ei teinud kuigi palju tööd. Probleeme oli ka meeskonnasiseses kommunikatsioonis. Suhe peatreeneri ja riietusruumis olevate inimestega oli alati hea, aga on asju, mida endise mängijana tunnen. Ütlesin klubile, mida arvasin ja pidime tegema otsuse,” ütles Abidal.

Mõistagi polnud Messi rahul sellise avaldusega ja tema avaldus pani ringlema jutud, et Barcelonaga on kõik. “Mulle üldse ei meeldi sedasorti asju teha, aga kõik peavad oma töö eest vastutama ja võtma vastutuse oma otsuste ees. Mängijad vastutavad selle eest, mis väljakul toimub ning oleme samuti esimesed, keda teavitatakse, kui me ei mängi hästi. Need, kes spordidirektsiooni juhivad, peaksid samuti oma vastutusalad üle vaatama ja kõige tipuks oma otsuste osas vastutuse võtma. Lõpetuseks arvan, et kui räägid mängijatest, siis peaksid nimed välja tooma. Vastasel juhul määrid igaühe nime ja levitad kuulujutte, mis ei vasta tõele,” lausus Messi.

scroll to top