fbpx
Close

Arsenali endine mängumees sarkastiliselt: Valgevenes koroonaviirust ei kardeta, äkki Messi ja Ronaldo tulevad siia mängima

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Valgevene üks legendaarsemaid endiseid mängumehi, karjääri jooksul Barcelonat ja Londoni Arsenali esindanud ning korduvalt oma kodumaa tippklubi Barõssavi BATE särki kandnud Aleksandr Hleb tegi terava torke oma riigi juhtide suunas, kuna endiselt on tavapärane elurütm hoolimata koroonaviiruse puhangule jätkumas ja ka jalgpallihooaega pole pausile pandud.

Enamik maailma valitsusi on käskinud spordivõistlused mõneks ajaks pausile panna, kuid Valgevene on üks vähestest riikidest, mis pole seda teed pidi läinud. Eelmise nädala neljapäeval toimus näiteks seal kaks kõrgliigakohtumist, kui Energetik-BGU sai 3:1 jagu BATE-st ja Zhodino võitis 1:0 Slihorski Šahtjori. Valgevene lähinaaber Venemaa pole samuti kuigi otsustavamaid samme teinud ja kui näiteks korvpalliklubid on küll osadel välismängijatel lubanud koju naasta, siis suurem osa võistkondadest treenivad edasi. Valgevene riigipea Aleksandr Lukašenka on hiljuti ka öelnud: “Inimesed töötavad traktoritega ja keegi ei räägi viirusest. Külades ravib traktor kõiki. Põllud ravivad kõik terveks!”

38-aastane Hleb üritas The Suni vahendusel kahetsusväärset olukorda veidi läbi huumoriprisma vaadata. “Terve maailm vaatab nüüd Valgevene liigat. Kõik peaksid teleri ette minema ja meid vaatama. Kui NHL (Põhja-Ameerika jäähokiliiga, mis hõlmab Ameerika Ühendriikide ja Kanada jäähokiklubisid – toim.) pani hooaja lukku, siis mitmed sealsed mängijad läksid Venemaale mängima. Võib-olla Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo tulevad Valgevene liigasse, et jätkata. Mõistate? See on Euroopas ainus koht, kus saad jalgpalli mängida. Vähemalt Valgevene inimesed oleksid õnnelikud,” ütles Hleb.

“Koroonaviirusest tingituna on Meistrite liiga ja Euroopa liiga lukus. See on hea, sest tuleb püüda ja viirus peatada. UEFA tegi õige otsuse. Aga Valgevenes on nii, nagu kedagi see ei huvitaks. See on uskumatu. Võib-olla ühe või kahe nädala pärast peatume ka siin. Võib-olla meie president lihtsalt ootab, mis selle viirusega edasi juhtub. Kõik siin teavad, mis Itaalias ja Hispaanias toimub. See pole kaugeltki hea vaatepilt. Aga meie riigis inimesed presidendi administratsioonis usuvad, et see pole nii ekstreemne kui uudistes räägitakse. Paljud siinsed noored ja tudengid mõtlevad niimoodi. Mina püsin oma perega kodus. Aga kui lähed välja, siis on tänavad ja restoranid ikka rahvarohked. Neid lihtsalt ei huvita. Mina hoolin oma tervisest ja oma perekonnast. Püüan võimalikult vähe kontakti teistega hoida. Väga raske on midagi selgituseks tuua meie riigi kohta. Kõik liigad on suletud, aga meil näib, et see pole probleem. Miks? Ma ei tea,” lisas Hleb.

scroll to top