fbpx
Close

Shaqiri: tahan rohkem mängida, aga samas olen ka Liverpooli üks kogenumaid

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Liverpooli šveitslasest ääreründaja Xherdan Shaqiri pole peatreener Jürgen Kloppi plaanidesse kuigi tihti kuulunud, kuid see-eest on 27-aastane mees rahul oma rolliga.

2012. aasta talvel siirdus Shaqiri Šveitsi tippklubist Baselist Müncheni Bayerni ridadesse, kellega tuli kahel korral Saksamaa meistriks ja võideti ka Meistrite liiga. Vähese mänguaja tõttu jätkus tema karjääri 2015. aasta jaanuarist Milano Interis, kuhu ta liikus 15 miljoni euro eest. Hooaja lõppedes palkas aga toona veel Inglismaa kõrgliigas tegutsenud Stoke City ta umbes sama summa eest, kus ta veetis kolm hooaega. 2017/2018 periood polnud Stoke’is aga edukas, sest klubi langes esiliigasse ja endine Liverpooli poolkaitsja ning Stoke’i üks liidritest Charlie Adam kritiseeris Shaqirit, kes polnud oma esitustega piisavalt professionaalne, et klubil aidata kõrgeimas seltskonnas koht säilitada. Veidi vähem kui 15 miljoni euro eest tõi Liverpool Shaqiri 2018. aasta suvel Stoke’ist ära.

“Mitte sekunditki pole ma kahetsenud Liverpooli minekut. Paljud on mind Stoke City aegadel maha kandnud, aga kes saaks kurta kõrgliigast välja langenud meeskonnast minekut Meistrite liiga võitja omasse? Tean, mida suudan, ja sobin Inglise jalgpalli. Olen selle lepingu teeninud välja selle pealt, mida Stoke’is tegin. See on selgelt samm edasi mu karjääris, kus kõik tahaksid olla,” rääkis Shaqiri Sky Sportsi vahendusel.

“Kuulusin algkoosseisu teises Meistrite liiga poolfinaalmängus Barcelona vastu, mille tulemus (Liverpool sai 4:0 võidu ning liikus 4:3 koondskooriga finaali – toim.) läheb klubi ajalukku. Ja ka tänu minu kahele väravale igipõlise rivaali Manchester Unitedi üle teenitud võidus nimetavad fännid mind endiselt legendiks. Hoolimata sellest, et sooviksin rohkem mängida, olen Liverpoolis õnnelik. Mul on meeskonnas kindel staatus, sest ma olen üks kogenumaid mängijaid. Arvan, et olen üks liidritest. Aastate jooksul olen muutunud rahulikumaks ja kannatlikumaks. Praegusel ajal suudaksin Müncheni Bayernis ilmselt kauem vastu pidada ja oodata oma võimalust. Tean, et pean nüüd rohkem aega andma oma karjääris tehtavatele otsustele.”

 

scroll to top