“Kas liialdan, et Tottenhamis on kriis? Ei.”

Eric Dier. Foto: imago/Uk Sports Pics Ltd/Scanpix

Tottenham Hotspuri mängumees ja Inglismaa koondislane Eric Dier ütles, et praeguse tiimi koosseis pole kunagi nii keerulise olukorraga pidanud toime tulema, mis kujunenud välja viimase kahe kuu jooksul.

Tottenhami hooaja algus on olnud pehmelt öeldes kohutav. Juba 25. augustil jäädi võõrsil üllatuslikult alla Newcastle Unitedile ning veidi vähem kui kuu hiljem suudeti Meistrite liigas 2:0 eduseis Piraeuse Olympiakose vastu maha mängida. Seejärel kaotati 1:2 Leicester Cityle, langeti Inglismaa karikasarjas penaltiseerias 3:4 tugevuselt neljanda liiga klubile Colchesterile ning vaatamata sellele, et Premier League’is õnnestus kõrvalepõikena läbi raskuste 2:1 Southampton alistada, saadi Meistrite liigas Müncheni Bayernilt 7:2 lüüa ja viimati tunnistati koduses liigas Brighton & Hove Albioni 3:0 paremust.

Peatreener Mauricio Pochettino on mitmeid kordi välja öelnud, et meeskonda vaevab eelmise hooaja lõpp, kui ei suudetud Meistrite liiga finaalis võidutseda ja kaotati Liverpoolile 0:2. Näiteks on ka Brightoniga mängus küünarnuki vigastuse saanud tiimi väravavaht Hugo Lloris kinnitanud, et on raske uskuda, et meeskond suudaks sama edu Euroopas lähiaastatel korrata. Võistkonna kaitsemängija Eric Dier võttis olukorra samuti kokku.

“Ilmselgelt on meil käsil raske periood. Öelda, et meil on kriis, on liialdus? Ei. Kui kaotad selliselt, nagu viimases kahes mängus, siis on see tegelikult normaalne. Meie jaoks on see aga senisest kõige hullem perioodi, kuid peame kokku hoidma ja sellest välja tulema. Tean, et põhjused ei peitu nendes asjades, mida meeskonna kohta tervikuna räägitakse, aga on loomulik, et sellest tehakse nüüd juttu, kuna oleme vastavas olukorras. Esimest korda on meie jaoks midagi sellist ja me ei saa seda eitada. Tuleme sellest välja!” rääkis 25-aastane Dier The Mirrori vahendusel.