fbpx
Close

Manchester jäi nulli peale! Solskjaer: poisid peavad enesekindluse tagasi saama. Guardiola: suudame Liverpooli veel kinni püüda

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’i kaheksanda vooru pühapäevastes mängudes sai valitsev meister Manchester City hooaja teise kaotuse kirja. Linnarivaal United teenis juba kolmanda kaotuse, kuid Londoni tipud Arsenal ja Chelsea olid võidukad.

Seni vaid ühe võidu tabelisse saanud Wolverhampton Wanderers lõhkas korraliku üllatuspommi võõrsil City vastu. 80. minutini polnud kumbki pool väravaid löönud, kuid seejärel sai tabamuse kirja Hispaania koondise ääreründaja Adama Traore ja neljandal üleminutil vormistas lõppskoori Raul Jimenez. Unitedi võrku lõi 72. minutil ainsa palli 19-aastane inglasest keskväljamees Matthew Longstaff, keda Punased Kuradid sellel suvel soovisid kuuldavasti ka enda ridadesse tuua.

“Oleme pettunud. Meil oli mitmeid põhimehi puudu, aga see pole vabandus. Mängijad tegid kõvasti tööd ja jooksid oma sokid jalast, aga hetkel oleme harjumatus olukorras. Osadel poistel on puudu külmast närvist ja me ei suuda luua piisavalt võimalusi, et võita mängu. Nad on meeskonnana koos, aga me ei loo võimalusi,” rääkis Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer Sky Sportsi vahendusel.

“Meie õnneks tuleb nüüd koondistepaus peale. Saame võtta selle aja, et hinnata, mis on viimase kaheksa mänguga toimunud. Istume maha ja loodetavasti saame ka mõned mängijad [vigastuspausilt] tagasi. See on minu vastutus. Ma pean nende pead selgeks saama. Noortel poistel on enesekindlusest puudu ja nad vajavad abi kogenumatelt mängijatelt ning taustajõududelt. Nad on kõigest inimesed ja tahavad endast parima anda. Nad peavad oma raske töö tulemust nägema ja kuna hetkel me seda ei saa tagada, siis see mõjutab neid. Esimene poolaeg oli senisest lohakaim. Teist poolaega domineerisime, aga ei loonud võimalusi. Me pole palju muutunud. Oleme samamoodi mänginud ja jäänud oma põhimõtetele kindlaks. Chelsea mängust alates on meil kuus tagasilööki olnud ja see mõjutab kõiki tulemusi. Teeme aga kõvasti tööd ja saavutame omase kvaliteeditaseme.”

“Oleme neid suundi arutanud, mille pole liigume. Kui teed tööd vaid päikesepaistelistel päevadel, siis ei jõua sa kunagi sihtmärgini. See on pettumustvalmistav, aga liigume edasi ja teame, milleni tahame jõuda,” lisas 46-aastane norralane.

United paikneb liigatabelis 12. kohal, olles kogunud üheksa punkti, mille seas kõigest kaks võitu ja kolm viiki. City on küll teisel kohal, kuid Liverpool on pääsenud kaheksa punktiga ette. Seejuures oli eelmisel hooajal peale 20 mängu City samuti tagaajaja rollis ning suudeti tasa teha seitsmepunktiline vahe.

“Tean neid kutte. Nad on endiselt väga pühendunud ja nad suudavad seda (tiitliheitluses olla – toim.) teha. Vahe on suur, tean seda. Mitmetel asjaoludel Liverpool ei kaotanud punkte. Parem on mitte mõelda, et üks meeskond on kaheksa punkti võrra sinust eespool. Praegu on alles oktoober, palju mänge on veel ees. Enamik meeskondi, kes on tiitli võitnud, on järgneval aastal võiduta jäänud. Täna oli halb päev. Mul oli tunne, et täna on see päev, kui suudame vähem olukordi luua. Oleme vastamisi läinud mitmete võistkondadega, kes on sügavalt kaitsnud ja alati oleme ka lahenduse leidnud, kuid täna oli meil sellega probleem,” rääkis City peatreener Pep Guardiola BBC vahendusel.

Kõik laupäevased tulemused:

Newcastle United – Manchester United 1:0

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 0:2

Arsenal – Bournemouth 1:0

Southampton – Chelsea 1:4

scroll to top