Sevilla ja Euroopa liiga käivad käsikäes: eduseisus olnud Manchester Unitedile jäi finaaliuks suletuks

-Luuk de Jong ja Sergio Reguilon | Foto: AFP/Scanpix

Euroopa liigas selgus pühapäeval tänavuse hooaja esimene finalist, kui Hispaania kõrgliiga neljas meeskond Sevilla tuli Inglismaa kõrgliiga kolmanda Manchester Unitedi vastu kaotusseisust välja ning võttis 2:1 võidu.

Sevillat võib kahtlemata nimetada lähiajaloo Euroopa liiga ekspertklubiks, kuna see sari võideti lausa kolmel hooajal järjest vahemikus 2013-2016. Viimastel aastatel on küll karikast ilma jäädud, kusjuures peale nende viimast võitu tõstis trofee 2016/17 hooajal just United pea kohale. Nüüd tuli heas hoos oleva Ole Gunnar Solskjaeri juhendatav võistkond alistada, et oma tavapärase rütmi juurde Euroopa liigas naasta.

Kohtumise avavärav kuulus siiski Unitedile, kui seitsmendal minutil võeti konkreetse veaga trahvikastis Marcus Rashford maha ning Bruno Fernandes realiseeris penalti. 26. minutil Sevilla aga vastas, mil Madridi Realist laenul viibiv Sergio Reguilon andis täpse söödu värava ette Susole ja hispaanlane pani loetud meetritelt palli võrku. Unitedil oli mitmeid häid võimalusi eduseis taastada, aga ebaõnnestuti kontrarünnakutel ning kaks suurepärast võimalust luhtas Anthnoy Martial. Sevillal oli seejärel põhjust penaltit nõuda, kuna karistuslöögist tulnud pall tabas Unitedi võtmemängija Fernandesi küünarnukki, ent videokohtunik ei reageerinud sellele olukorrale. 78. minutil siiski saadi oma tahtmine: Jesus Navas andis paremalt äärelt täpse tsenderduse pikakasvulise hollandlase Luuk de Jongi suunas, kelle olid maha maganud nii Victor Lindelöf kui ka Aaron Wan-Bissaka ning Sevillale oli see kokkuvõttes võidukas tabamus.

21. augustil toimuvas finaalis ootab Sevillat ees Milano Inter – Donetski Šahtar paari võitja, kes peavad sellel esmaspäeval oma poolfinaalmängu.