fbpx
Close

Scholes: Unitedil oli Ronaldinho jaoks juba särginumber valmis, aga tema läks Barcelonasse

Avatar

Paul Scholes. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi legendaarne poolkaitsja Paul Scholes meenutas BBC Radio 5 Live vahendusel, et klubi oli väga lähedal Ronaldinho palkamisele, kuid brasiillane olevat viimasel hetkel meelt muutnud ja Barcelonasse läinud.

Ronaldinho oli oma kodumaa 2002. aasta maailmameistrivõistlustel tiitlini aidanud ja oli järgneval suvel mängijateturul seega üks kuumimaid nimesid. Kui oli teada, et Pariisi Saint-Germainis ta ei jätka, siis oli Unitedi peatreener Sir Alex Ferguson üks esimestest, kes hakkas tema allkirja noolima. Asja sellest lõpuks siiski ei saanud ja Scholes tõi välja veel paar huvitavat nime, kes võinuks Unitedis maanduda.

“Mäletan kahte või kolme mängumeest, kes olid tulemas. Harry Kewell oli neist üks ja te teate, kui hea mängija mängija ta oli. Mu arust ütles ta lõpuks meile ära ja läks Liverpooli, mis küll ei häirinud meid eriti. Damien Duff kuulus tol korral ka nende mängijate sekka ja mu meelest oli Arjen Robben samuti lähedal tulekule. Keskväljamehena sa loodad koos mängida kiirete mängijatega, kes suudavad palliga joosta ja sulle väravaid lüüa. Üks, kes eristus, oli Ronaldinho. Ma ei mäleta, mis aastal see oli, aga ma tõesti usun, et peatreener tahtis teda klubisse. Olime võõrsil hooaja ettevalmistusel ja arvan, et nad olid lähedal teatamaks tema palkamisest ning talle särginumbri andmisest. Aga viimasel hetkel ta vist muutis meelt ja lõi käed Barcelonaga,” rääkis Scholes.

“See on veider, sest sellel hooaja ettevalmistuse turniiril mängisime Barcelona vastu ja olime kõik põnevil: “Ronaldinho, milline mängija!” Ta oli tulemas PSG-st ja kõik meist arvasid, et ta annab meile midagi erilist juurde – umbes midagi sellist, nagu Eric Cantona varasemalt. Järgmisel hetkel, kolm päeva hiljem, mängime tema vastu Seattle’is ja kõik üritasid teda lüüa, sest ta ei tulnud meile mängima. Olen piisavalt õnnelik olnud, et sedavõrd paljude suurepäraste mängijatega olen saanud koos mängida ja tema oleks samuti üks nendest olnud, kuid seda ei juhtunud.”

Ronaldinho pallis Barcelonas lõpuks viis hooaega, kus lõi 207 mänguga 94 väravat. Klubiga võideti kaks Hispaania meistritiitlit ja korra Meistrite liiga.

scroll to top