Sadio Mane söötis ja skooris ning Liverpool lõpetas võidupõua üpris ootamatus kohas

Sadio Mane. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti neljapäeval ära üks mäng, milles kohtusid Tottenham Hotspur ja Liverpool. Kuna valitsev meister Liverpool oli viis viimast Premier League’i mängu võiduta olnud, siis langes favoriidikoorem mõnevõrra Tottenhamile, ent Jürgen Kloppi hoolealused tõestasid, et endiselt ollakse tiitlijahil.

Tottenhami eest pani Heung-Min Son juba kolmandal minutil võrgu sahisema, aga videokohtuniku otsusel suluseisu tõttu värav tühistati. Tundus, et poolajale minnakse tabamusteta, kuid neljandal lisaminutil sai Sadio Mane trahvikastis palli ning täpne sööt Roberto Firminole päädis Liverpooli eduseisuga.

Külalised saabusid teisele poolajale sealt, kust esimesel pooleli jäädi ning Tottenhami kehva kaitsetöö tulemusena tegi Trent Alexander-Arnold Seisuks 2:0. Kodumeeskonnal oli siiski vaid kaks minutit hiljem vastus olemas, kui Pierre-Emile Höjbjerg virutas tugeva löögi täpselt postide vahele. 65. minutil saatis Alexander-Arnold hea tsenderduse vastase värava alla, Joe Rodon ei suutnud palli ära klaarida ja Mane skooris taas.

3:1 jäi ka lõppskooriks ning Liverpool kerkis neljandaks West Ham Unitedist mööda 37 punkti peale. Mängu vähem pidanud Tottenham on 33 punktiga kuues. Võrdluseks on tabeliliidril Manchester Cityl ette näidata 41 punkti.