Premier League’i võlu: ligi kolm kuud kaotust vältinud Manchester United jäi alla tabeli viimasele!

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus kolmapäeval viis mängu. Suure šoki osaliseks sai tiitlit jahtiv Manchester United, kui koduplatsil osati kaotada tabeli punasele laternale Sheffield Unitedile. Uue peatreeneri Thomas Tucheli käe all tegutsenud Londoni Chelseal jäi Wolverhampton Wanderersi vastu võit võtmata, Meistrite liiga kohta püüdvad Everton ja Leicester City leppisid samuti viiki.

Sheffieldi viis Kean Bryan 23. minutil juhtima ja külalised siirdusid poolajale eduseisus. Harry Maguire’i 64. minuti tabamus aitas Unitedi viigini, kuid Sheffieldile ja Oliver Burke’ile jäi 74. minutil lõppsõna ning meeskond sai oma hooaja teise võidu kätte. Kaheksa punktiga ollakse küll endiselt viimasel kohal, aga see-eest oli neile võit niigi keeruliselt kulgeval hooajal ülimalt tähtis. United kaotas Premier League’is viimati mängu möödunud aasta 1. novembril, mis tähendab 14 mängu pikkuse kaotusteta seeria katkemist. Manchester City järel ollakse siiski teisel kohal 40 punktiga.

Leicester Cityt võõrustanud Evertoni viis James Rodriguez 30. minutil juhtima, aga 67. minutil vastas Youri Tielemans, mis jäi ühtlasi matši viimaseks väravaks. Kahel korral kaotusseisu jäänud Burnley sai 3:2 jagu Aston Villast, võiduvärava lõi 79. minutil Chris Wood.