Manchester City haaras Premier League’i liidrikoha, Arsenal rebis end kaotusseisust võidule

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti teisipäeval ära neli mängu. Kindla võidu võttis Manchester City, keerulisemalt kulges kolme punkti teenimine Londoni Arsenalil. Napi võidu said kätte West Ham United ja Leeds United.

City vajas võõrsil West Bromwich Albioni üle igal juhul võitu, et tõusta linnarivaalist Manchester Unitedist mööda tabeliliidriks. Ülesandega saadi edukalt hakkama, kui juba kuuendal minutil pani Ilkay Gündogan võrgu sahisema ja Joao Cancelo suurendas 20. minutil eduseisu. Kümme minutit hiljem sai Gündogan oma teise tabamuse kirja ning Ryad Mahrez lõi samuti poolaja lõpuks värava. 57. minutil vormistas Raheem Sterling lõppskooriks 5:0.

Londoni Arsenal oli laupäeval Inglismaa karikasarja neljandas ringis Southamptonile 0:1 kaotanud ja nüüd läksid samad meeskonnad uuesti vastamisi. Arsenal sai juba kolmandal minutil suure ehmatuse osaliseks, kui nurgalöögi olukorras unustati Stuart Armstrong täiesti vabaks trahvikasti ning šotlane viis Southamptoni juhtima. Nicolas Pepe siiski kaheksandal minutil vastas ja Bukayo Saka viis Arsenali poolajaks ka juhtima. 72. minutil otsustas Alexandre Lacazette lõplikult asjad ära ning 3:1 võit oli tõsiasi.

Crystal Palace – West Ham United 2:3

Newcastle United – Leeds United 1:2

Southampton – Arsenal 1:3

West Bromwich Albion – Manchester City 0:5