fbpx
Close

Manchester City peatreener Guardiola: Sam Allardyce on geenius!

Avatar

Everton's English manager Sam Allardyce arrives for the English Premier League football match between Everton and Chelsea at Goodison Park in Liverpool, north west England on December 23, 2017. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Inglismaa kõrgliigas on teisipäeval neli mängu toimumas, millest üks West Bromwich Albion – Manchester City vastasseis. Viimaste juhendaja Pep Gaurdiola tunnustas West Bromwichi peatreenerit Sam Allardyce’i.

Allardyce’i taktika on vägagi ühekülgne ning tema tüüritavad võistkonnad on piltlikult öeldes kaitses istumas. Küll aga on 66-aastane inglane tuntud kui päästjana, kes Premier League’is väljalangemistsoonis paikneva meeskonna üle võtab ja kuidagi suudetakse kõrgliigasse püsima jääda. Sama edulugu peaks nüüd korduma ka West Bromwichiga, kus ta on peatreener möödunud aasta 16. detsembrist. Guardiola arvates on Allardyce lausa geenius.

“Pole lihtne üle võtta meeskond poole hooaja pealt, aga Wolverhampton Wanderersi, Liverpooli ja teiste klubide vastu sai ta head tulemused kätte. Sam Allrdyce on geenius, et võtta need meeskonnad üle, kui kõik usuvad, et kõik on kadunud tulemusi saada. Tulemused annavad sulle uskumatu tõuke, uskumatu enesekindluse. Mis tuleb esimesena –  kas tulemused panevad su paremini mängima või mängid sa paremini, kui teed häid tulemusi? Arvan, et mõlemad on omavahel seotud. Oleme alles jaanuari lõpus, mistõttu on vastane lihtsalt West Brom, püüdes neid analüüsida ja teha hea mäng, et saada järjekordne võit,” ütles Guardiola.

City on seni 18 mängu ära pidanud, kuid liidril Manchester Unitedil on 19 kohtumist selja taga ning kahe punktiga ollakse Cityst ees. See tähendab, et kui City alistab West Bromwichi, on Unitedist möödutud. “United on liider. Nad on liiga tipus. Ühel hetkel, kui meil on kõik mängud koos, saame näha. Hetkel me pole liiga tipus ja vahe kolmanda, neljanda, viienda ning kuuenda meeskonnaga on sedavõrd väike. Aga ma ei vaadanud eriti tabelit, kui olime 12. või kaheksandal kohal või üheksa punktiga liidrist maas, ja nüüd on sama lugu,” lisas Guardiola.

scroll to top