fbpx
Close

Endine Tottenhami peatreener kritiseeris Lampardi vallandamist: kas Werner ja Havertz toodi üldse tema soovil meeskonda?

Avatar

Frank Lampard. Foto: EPA/Scanpix

2008-2012 Tottenham Hotspuri juhendanud ja viimati 2017. aastal Birmingham City peatreener olnud Harry Redknapp avaldas pettumust, et Londoni Chelsea otsustas Frank Lampardiga esmaspäeval koostöö lõpetada ja tema arvates oleks Chelsea pidanud oma ikoonilisele endisele mängumehele veel aega andma.

“Väga pettumustvalmistav on neid uudiseid täna kuulda. Luton Towni võitmise näol Inglismaa karikasarjas (Chelsea oli karikasarja kolmandas ringis Lutonist pühapäeval 3:1 parem – toim.) on hea tulemuse all ja arvasin, et nad annavad talle veidi aega. Arvasin, et [Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar] Solskjaer on kindlasti lahkumas. Polnud mingit võimalust, et ta seal ellu jääks, aga United andis talle veidi aega ja järsku tekkis neil väike tõus ning pöörasid olukorra ümber. Kõik teevad läbi halbu perioode. Jürgen Kloppil on see käsil praegu Liverpoolis, Mikel Artetal samuti Arsenalis,” rääkis Redknapp talkSPORT-i vahendusel.

“Inimesed vajavad aega. Neli või viis mängu kaotada ei tee sinust koheselt halba peatreenerit! Kahtlemata peab sul inimestesse olema rohkem usku selle asemel, et teha jalaliigutus. Kui mängijaid vaadata, siis ütlevad inimesed, et ta kulutas kõik selle raha sinna, aga kas ta tõi need mängijad sinna? Kas ta tõi need sakslased (ründaja Timo Werner ja poolkaitsja Kai Havertz – toim.)? Peatreeneritöö on praegu niivõrd erinev ja nad pole alati vastutavad mängijate palkamise eest. Mu jaoks suvine värbamine, kõik raha, mis sinna kulutati – ma ei arva, et see kulutati õigesti. Uued mängijad pole mulle muljet avaldanud, välja arvatud Thiago Silva, kelle nad said vabaagendina. Ülejäänute kohal on suured küsimärgid.”

“Need kaks saksa mängijat on olnud suured pettumused, tohutud pettumused. Ma pole isegi kindel, kas Timo Werner on Premier League’is suuteline hakkama saama, füüsiline pool on tema jaoks liiga nõudlik. Kahtlen sügavalt, kas Frankil oli võimalus oma sõna öelda, kes peaksid meeskonda tulema. Kui nad muretsesid tema vähese kogemuse pärast, siis võib-olla oleksid nad pidanud tooma kellegi tema kõrvale, kellel veidi rohkem kogemust. Sa vajad oma ümber inimesi, kui asjad ei suju ja seda talle ei võimaldatud. Kokkuvõttes vajad ikkagi aega. Paratamatult tuleb tõuse ja mõõnu. Sir Alex Ferguson poleks tänapäeval Unitedis hakkama saanud. Sealse juhtkonna puhul tundus, et ta vallandatakse pärast 18 kuud või kahte aastat, sest ta polnud midagi veel võitnud. Seejärel läks ta aga edasi palju aastaid ja oli vaieldamatult parim peatreener, kes meil olnud. Sa vajad aega ja kahjuks on Chelsea klubi, kus seda sulle ei anta,” lisas Redknapp.

scroll to top