fbpx
Pealeht / Inglismaa / Rose’i võitlus rassismiga on vilja kandmas? FIFA president käskis alamatel end liigutama hakata
Danny Rose. Foto: Reuters/Scanpix

Rose’i võitlus rassismiga on vilja kandmas? FIFA president käskis alamatel end liigutama hakata

Danny Rose on tõusnud viimase kuu sõnavõttudega üheks suurimaks rassismiprobleemi adresseerijaks vutimaailmas. Tottenhami äärekaitsja pole jalga gaasipedaalilt maha võtnud ja hoiab probleemil jätkuvalt survet peal, avaldades lootust, et suured jalgpalliorganisatsioonid rassismiga tegelema hakkaksid. Tundub, et Rose on saamas oma tahtmist.

Nimelt võttis FIFA president Gianni Infantino teema üles ja on utsitanud tütarorganisatsioonidel ja liigadel ning klubidel asjaga tegelema hakata. “Viimastel aegadel on rassismiprobleem tõusnud vägagi päevakorda ja see teeb mind kurvaks. See pole jalgpallis absoluutselt aktsepteeritav,” oli ta arvamus konkreetne.

“FIFA seisab koos Prince Guano, Kalidou Koulibaly, Raheem Sterlingu ja Danny Rose’i seljataga ning kõigi nende, kes on kunagi jalgpalli mängides sattunud rassimi ohvriks, oli see kasvõi kooli vutiväljakul. Rassism peab lõppema, punkt,” lisas ta. BBC andmetel ärgitas Infatino teisi jalgpalliorganisatsioone võtma kasutusele kolme-sammu protseduuri, mis annab kohtunikule rassismi korral mänge peatada, edasi lükata või ära jätta.

polar.com

Vaata lisaks

Mis toimub? Inglismaa võitis suurvõistlustel juba teise järjestikuse penaltiseeria!

Ingkismaa penaltineedus hakkab hääbuma, kui Rahvuste liiga pronksimängus võeti pärast 120 mänguminutit ja väravateta matši …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga