Rooney püüdlused United karikasarjast välja lülitada ebaõnnestusid

Wayne Rooney. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa karikasarjas peeti neljapäeval ära viienda ringi viimane kohtumine, milles Derby County võõrustas Manchester Unitedit. Mängu muutis eriliseks lähiajaloo ühe kuulsaima inglasest jalgpalluri Wayne Rooney väljakul olek.

34-aastane ründaja Rooney on oma karjääriga jõudnud just Derby Countysse, kus pallimas Phillip Cocu käe all. Enne seda oli ta ühe hooaja Eesti koondislase Erik Sorga praeguses koduklubis D.C. Unitedis ja hooaeg varem Evertonis, kust tema mängijakarjäär ka alguse sai. Manchester Unitediga matš oli aga veelgi erilisem, sest Rooney esindas Punaseid Kuradeid aastatel 2004-2017, võitis seal viis Premier League’i tiitlit ja korra ka Meistrite liiga. Nüüd siiski ei õnnestunud oma endist kodumeeskonda karikasarjas kurvastada.

33. minutil vajutas Luke Shaw maapõrkest trahvikasti piirimailt kauni palli väravasse ja talvine uus täiendus Odion Ighalo suurendas poolajaks eduseisu kahele. 70. minutil sai Ighalo teisegi tabamuse kirja ning 3:0 võidu United võõrsil lõpuks ka võttis. Rooney saagiks jäi seejuures avapoolaja lõpus saadud kollane kaart.

20. kuni 22. märtsini peetakse ära karikasarja veerandfinaalid. Vastamisi on Sheffield United – Londoni Arsenal, Newcastle United – Manchester City, Norwich City – Manchester United ja Leicester City – Londoni Chelsea.