Leicester City ja Manchester City pääsesid üle noatera järgmisesse ringi, Tottenham langes penaltitega

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa karikasarjas toimus kolmapäeval kolm mängu. Leicester City ja Manchester City said minimaalse võidu esiliiga tegutsevate klubide üle. Tottenham Hotspur ei suutnud eduseisust lõpuni kinni hoida ja pidi penaltiseerias tunnistama Norwich City paremust.

Leicesteril tuli ainsat väravat Birmingham City vastu oodata koguni 82. minutini, mil trahvikasti paremalt poolelt sai Marc Albrighton tsenderduse anda ja äärekaitsja Ricardo Pereira suunas selle peaga võrku. City vajas Sheffield Wednesdayga mängus mõnevõrra vähem aega ning 53. minutil jõuti sihile, kui Benjamin Mendy andis Sergio Agüerole karistusalasse täpse söödu ja argentiinlane pääses pealelöögile. Vastaste väravavaht Joe Wildsmith suutis küll tõrje teha, kuid mänguvahend põrkas ikkagi postide vahele.

Tottenham pidi liigarivaali Norwich Cityga ränka vaeva nägema ja kokkuvõttes ebaõnnestuti. Giovani Lo Celso tsenderduse järgselt suunas 13. minutil keskkaitsja Jan Vertonghen palli peaga väravasse, kuid Norwich vastas 78. minutil – Kenny McLean tegi kaugelt tugeva pealelöögi, Tottenhami puurilukk Michel Vorm suutis tõrje teha, aga pall maandus sobivalt Josip Drmici ette ning võrk sahises. Normaalajal rohkem tabamusi ei tulnud ning samuti ka lisaajal.

Penaltiseerias eksisid Tottenhami poolelt Erik Lamela ja Troy Parrott ning Gedson Fernandes pidi viienda lööjana igal juhul skoorima ja Vorm järgmise Norwichi löögi tõrjuma. Fernandes aga eksis ning kuna Norwich oli juba 3:2 ees, siis viimast lööki enam käiku ei tulnud, mis tähendas lõpuks, et Premier Legaue’i punane latern pääses karikasarjas veerandfinaali.