Liverpool ja Tottenham said Premier League’is läbi hädiste esituste enne olulisi euromänge punktilisa

Sadio Mane. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 29. vooru laupäevastes kohtumistes suuri üllatusi ei sündinud, kuigi Liverpool oli taas lähedal libastumisele ja Tottenham Hotspur kaotas järjekordselt punkte.

Liverpooli viimase nelja mängu tulemused olid ütlemata masendavad olnud. Esmalt 0:1 kaotus Madridi Atleticole, seejärel raske 3:2 võit West Ham Unitedi üle, 0:3 kaotus Watfordile ja Inglismaa karikasarjast pudeneti konkurentsist 0:2 kaotusega Londoni Chelsea vastu. Nüüdki oli koduplatsil Bournemouthiga tükk tegemist ja külalised läksid üheksandal minutil ka juhtima, kui õnnestus võtta üles kontrarünnak, pall trahvikasti toimetada ja Jefferson Lerma söödust pani Callum Wilson võrgu sahisema. Jack Simpsoni kohutava eksimuse tulemusena oma karistusala lähistel õnnestus võõrustajatel Mohamed Salah’ tabamusest siiski seis 25. minutil viigistada. Kaheksa minutit hiljem andis keskkaitsja Virgil van Dijk suurepärase palli Sadio Manele jooksu peale ning 2:1 skoor jäi ühtlasi lõpptulemuseks.

Tottenham leidis end 13. minutiks kaotusseisust, kui Jay Rodriguezi kauglöögi tõrjus Hugo Lloris ende ette ning Chris Wood oli koheselt lahtisel pallil jaol. Ben Mee viga trahvikastis Erik Lamela vastu andis Tottenhamile võimaluse penaltist seis 50. minutil viigistada ja seda Dele Alli ka tegi. Rohkem kumbki pool sihile ei jõudnud ja punktid läksid jagamisele.

Liverpoolil ja Tottenhamil on algaval nädalal ees ootamas olulised Meistrite liiga mängud – esimeses kohtumises saadi 0:1 kaotus vastavalt Madridi Atleticolt ja RB Leipzigilt. Liverpool saab nüüd üritada kaotusseisu võiduks pöörata koduplatsil, Tottenham peab aga Leipzigis end tõestama. Premier League’is on Liverpoolil veel kolme võitu vaja, et tiitel kindlustada ja hetkel on kaks mängu vähem pidanud Manchester City ees nende edu 25-punktiline. Tottenham hoiab 41 punktiga kaheksandat kohta. Bournemouth asub 27 punktiga 18. kohal ehk väljalangemistsoonis ning Burnley on kogunud 39 punkti, mis annab neile turniiritabelis kümnenda positsiooni.