Manchester on punane: Solskjaeri meeskond mängis Guardiola oma sel hooajal juba kolmandat korda üle!

Manchester United. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 29. vooru pühapäevaste mängude maiuspalaks oli Manchesteri derbi, milles võttis võidu Unitedi meeskond. Londoni Chelseal ei tekkinud päeva esimeses mängus Evertoniga mingeid probleeme.

Koduväljakul tegutsenud United avas 30. minutil skoori, kui kasutada oli karistuslöök, mille Bruno Fernandes kavalalt üle vastaste tõstis Anthony Martialile jooksu peale ning pall oli ka Edersoni kehva tõrje tulemusena võrgus. Pallivaldus kuulus kogu kohtumise vältel selgelt Cityle, aga pealelööke tegid võõrustajad rohkem. Kuuendal üleminutil vormistati lõppskoor, mil taas oli aktsioonis Ederson, kes üritas palli kiirelt lahti mängida, aga see jõudis hoopis Scott McTominayni ning šotlasest poolkaitsja lõi umbes 40 meetrilt värava. Neljal korral on United ja City sellel hooajal omavahel vastamisi läinud ning kolm võitu on saanud kätte United – neist kaks Premier League’is ja üks liigakarika korduskohtumises, kus siiski pääses City edasi ja võttis selles sarjas hiljuti ka karika ära.

Chelsea alistas Evertoni 4:0. Poolajaks juhiti Masoun Mounti ja Pedro tabamustest 2:0 ning 54. minutiks olid värava kirja saanud ka Willian ja Oliver Giroud. Liigatabelis asub City endiselt teisel kohal 57 punktiga ja Chelsea on 48 punktiga neljas. United on kogunud 45 ning Everton 37 punkti.