Neli väravat löönud Ilicic vedas Atalanta kindlalt veerandfinaali, Tottenham põles täielikult läbi

Atalanta meeskond. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Meistrite liigas tehti teisipäeval algust kaheksandikfinaalide korduskohtumistega. Koroonaviiruse ohu tõttu tühjade tribüünide ees pallinud Valencia meeskond pidi kaotuse vastu võtma Atalantalt. Pealtvaatajate kaasaelamise toel tegutsenud RB Leipzigil ei tekkinud aga probleeme Tottenham Hotspuri konkurentsist välja lülitamisega.

Avamängu 4:1 võitnud Atalantal oli nüüd Valencia vastu võõrsil ülesandeks turvalist eduseisu hoida. Juba kolmandal minutil pandi võrk sahisema, kui Mouctar Diakhaby tõmbas trahvikastis sloveenlasest ründava keskväljamehe Josip Ilicici pikali ning penalti realiseeris Ilicic ise ka ära. Kodumeeskond suutis siiski veel põnevust üleval hoida ja Kevin Gameiro 21. minuti tabamusest oli seis viigis, mis tähendas, et Valencia vajab kolme väravat veel, et kohtumine lisaajale viia. See eesmärk muutus aga kordades keerulisemaks, sest poolaja eel mängis Diakhaby karistusalas palli käega ja Ilicic virutas teisegi penalti postide vahele. Gameiro ja Ferran Torrese tabamustest suutis Valencia kolm väravat kokku saada, aga Ilicic lisas 71. ja 82. minutil samuti värava ning Atalanta võitis lõpuks mängu 4:3.

Tottenham oli esimese matši Leipzigile 0:1 kaotanud ja vajas seega võõrsil ühte väravat, et mäng lisaajale viia või kahte väravat, et ise siit paarist edasi minna. Plaan hakkas aga juba kümnendal minutil viltu vedama, kui Timo Werneri löögi suutis Eric Dier blokeerida, aga Werner andis hea söödu ise Marcel Sabitzerile edasi, kelle täpset lööki ei suutnud ka Tottenhami väravavaht Hugo Lloris nurgalöögiks tõrjuda. Serge Aurieri kehva kaitsetöö tulemusena toimetas Leipzig 21. minutil mänguvahendi vasakule äärele Manchester Cityst laenul olevale Angelinole, kes andis hea tsenderduse trahvikasti Sabitzerile ja seis oli sellega 2:0. Mulluse Meistrite liiga finalisti Tottenhami lootused kustusid lõplikult 87. minutil, mil palli ei suudetud oma karistusalast puhtaks lüüa ja äsja vahetusest sekkunud Rootsi koondislane Emil Forsberg vormistas lõppskooriks 3:0.