Atletico lükkas tiitlikaitsja Liverpooli lisaajal auti, PSG-le piisas tühjade tribüünide ees kahest väravast

Madridi Atletico. Foto: REUTERS/Scanpix

Meistrite liiga kaheksandikfinaali kolmapäevastes korduskohtumistes võttis Paris Saint-Germain võidu Dortmundi Borussia üle ja Madridi Atletico alistas lisaajal Liverpooli.

Avamängu Erling Braut Haalandi tabamuste toel 2:1 võitnud Dortmund pidi nüüd tegutsema vägagi harjumuspäratus atmosfääris, sest koroonaviiruse ohu tõttu peeti matš PSG-ga suletud uste taga. PSG fännid siiski omasid ei jätnud ja paugutasid hoogsalt kogu kohtumise vältel staadionilt väljaspool ilutulestikuga ning Neymar viiski PSG nagu teenitult 28. minutil ette, kui Angel Di Maria antud nurgalöögist sai brasiillane palli peaga võrku suunatud. Selgelt magas olukorra maha Dortmundi äärekaitsja Achraf Hakimi. Avapoolaja esimesel üleminutil andis Pablo Sarabia trahvikasti täpse söödu äärekaitsjale Juan Bernatile ning sealt tuli PSG-le teine tabamus. Dortmund vajas ülejäänud aja jooksul ühte väravat, et mäng lisaajale viia, kuid 89. minutil toimunud korraliku rüseluse käigus korjas Emre Can endale ka punase kaardi ja ligi kuus minutit vähemuses tegutsenud külalised pidid ikkagi 0:2 kaotusega leppima.

Mullu Meistrite liigas triumfeerinud Liverpool kaotas Atleticole esimese mängu 0:1, kuid nüüd oli poolajaks ka endal värav kirjas. Alex Oxlade-Chamberlain leidis täpse tsenderdusega üles Georginio Wijnaldumi ning hollandlane pani võrgu sahisema. Normaalajal rohkem väravaid ei löödud ja kuna üldskoor oli 1:1, siis järgnes lisaaeg. Seal viis 94. minutil Robert Firmino Liverpooli juba 2:0 ette ja paistis, et Jürgen Kloppi hoolealused on jõudsalt edasipääsu suunas liikumas. Kõigest kolm minutit hiljem eksis aga Alisson Beckeri vigastuse tõttu Liverpooli väravas seisnud Adrian, kelle väljalöök lendas otse Atletico mängija jala peale ning Marcos Llorente tegi seisuks 1:2. Lisaaja esimese poole lõpus toimetas Alvaro Morata täpse söödu Llorentele karistusala lähistele ja viik oli tõsiasi. Liverpool vajas nii kahte tabamust, et raskest olukorrast välja tulla, aga 121. minutil lõpetas hoopis Morata kodumeeskonna šansid.