fbpx
Close

Rooney pärast hüvastijättu koondisega: Southgate toob tiitleid, Kane purustab mu rekordi

Avatar

Wayne Rooney. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa koondise rekordskoorija Wayne Rooney tegi neljapäeva õhtul oma viimase koondisemängu, kui Ameerika Ühendriigid alistati 3:0. Vahetusest sekkunud Manchester Unitedi ajaloo võimsaim väravalööja sai mängu tulles marulise aplausi ning oli lähedal ka skoorimisele, ent Brad Guzani tõrje jättis Rooney siiski väravata.

Endine Evertoni ja praegune D.C. Unitedi ründaja kiitis praegust lootsi Gareth Southgate’i, kes suudab Kolme Lõvi tiitlini viia. “Oleme kindlates kätes. See, kuidas mängijatega tegeletakse, treenitakse ning mismoodi mängijad kõigele reageerivad, on ideaalne. Meil on suurepärane punt nooremaid mängijaid, kellel seisab ees väga särav tulevik ning nemad toovad tiitli koju,” ütles Rooney Sky Sportsile.

Southgate kiitis Rooneyt kui head eeskuju noortele koondislastele, millest noored said indu juurde. “Noored mõistsid tema saavutusi ja nägid tema tagasihoidlikkust. Wayne treenis samamoodi kui noored, kandis auga koondisesärki ja rassis väljakul, näidates enda tasemel mentaliteeti,” ütles koondise MM-poolfinaali vedanud peatreener meediale.

53 väravat Inglismaa koondise eest löönud Rooney aga on veendunud, et Tottenhami tipuründaja Harry Kane lööb ta rekordi üle. Praegu on Spursi mehel kirjas 19 tabamust ning MM-il skooris ta lausa kuuel korral, võites Kuldse Jalgpallisaapa. “Suurima väravalööja auhinda vastu võttes kutsusin Harry endaga kaasa, sest usun, et ta lööb mu rekordi üle. Ma juba ootan seda aega, mil annan talle selle auhinna üle.”

scroll to top