Roma kinkis Liverpoolile kaks väravat, Klavan andis lõpus ära ka penalti, ent Liverpool pääses Meistrite liiga finaali!

Virgil van Dijk. Foto: Imago-Xinhua/Scanpix

Meistrite liiga finalistid on selged: Liverpool küll kaotas võõral väljakul AS Romale 2:4, ent edenes esimese mänguga teenitud suureskoorilise võidu abil finaali!

Mäng algas tempokalt ja Roma hakkas kohe väravavõimalusi looma, ent just Liverpooli oli see, kes 1:0 juhtima läks: poolkaitsja Radja Nainggolan andis keskväljal väga vale söödu ja Liverpool kasutas võimaluse edukalt ära – Sadio Mane löök viis Ragnar Klavani koduklubi juhtima.

Aga roomlased viigistasid veidi hiljem – James Milneri näost lendas pall Loris Kariuse seljataha ja skoor oli viigis. Kuid Roma tegi oma elu veelgi raskemaks, kui Edin Džeko suutis nurgalöögi olukorras kõksata palli Giorginio Wijnaldumile, kes peaga palli segamatult väravasse lõi.

Teisel poolajal aga näitasid kohtunikud oma ebapädevust mitme vale otsusega – nimelt võeti Roma kahjuks ära suluseis, kuigi tegelikult oli kõik määrustepärane. Eriti kibedaks tegi olukorra fakt, et Džeko niideti veel Kariuse poolt maha ja Roma pidanuks saama hoopis penalti: seda ei määratud ja suluseis jäi jõusse.

Kohtunikud “hiilgasid” ka Liverpooli karistusalas, kui Stephan El Shaarawy löök oli väravasse lendamas, ent inglaste äärekaitsja Trent Alexander-Arnold blokeeris palli ilmselgelt käega ja sellegi eest pidanuks andma penalti, ent vilemees vaikis.

Lõpus sai Roma ka juhtväravaga maha, kui Nainggolan kihutas kuuli postipõrkest väravasse. Mõni minut hiljem mängis vahetusest sekkunud Klavan palli käega ja kohtunik seekord määras penalti: Nainggolan lõi täiest jõust palli väravasse, ent rohkemaks enam aega ei jätkunud – Liverpool pääses 2:4 kaotusega Meistrite liiga finaali!