fbpx
Close

Raiola: United rääkis Haalandiga rohkem kui Dortmund, aga mängib end ise praegu kaotajaks

Avatar

Erling Braut Haaland. Foto: AFP/Scanpix

Jalgpallimaailma üks tuntuim agent Mino Raiola, kes esindab ühtlasi hiljuti Dortmundi Borussiasse siirdunud norralasest ründajat Erling Braut Haalandit, kinnitas, et suurim huviline Haalandi osas oli Manchester United.

Segadust 19-aastase Haalandi üleminekul Dortmundi on juba omajagu tekkinud. Nimelt kirjutab Itaalia meedia, et Saksamaa tippklubi aktiveeris Haalandi 20 miljoni euro suuruse väljaostuklausli praeguseks juba endise koduklubi Salzburgi Red Bulli juures, 15 miljonit eurot teenis tehingu pealt Raiola ja kümme miljonit läks noormehe isale Alf-Inge Haalandile. Mõistetamatuks jääb, kuidas 45 miljoni euro osas ei suutnud konkureerida teised huvilised Manchester United ja Torino Juventus, aga Briti meedia jällegi kirjutab, et Raiola soovis iga tulevase tehingu pealt vägagi suurt protsenti saada. Raiola siiski kinnitas lõpuks, et tegemist oli mängija valikuga.

“United rääkis temaga kõige rohkem. Kõigil oli võimalus temaga isiklikult rääkida. Lasime sellel eriti juhtuda, kuna ta teab Ole Gunnar Solskjaeri. Ta tundis selgelt, et see pole tema karjääris praegu õige samm. Tal pole midagi Manchester Unitedi ega Ole vastu. Ta valis Dortmundi Borussia kõige muude klubide ja Unitedi ees ning ma olen väga õnnelik, sest ta läheb klubisse, kuhu sooviski minna ja see on talle hetkel parim. Kui ta oleks tahtnud Manchester Unitedisse minna, siis ma oleks olnud kohustatud selle läbi viima, aga ta ei tahtnud,” rääkis Raiola The Telegraph’i vahendusel.

Meedias on levinud ka jutte, et United taganes üleminekust, kuna absoluutselt igasugused kulud läinuks üle mõistuse suureks. Raiola sellega ei nõustu. “Manchester Unitedi pakkumine oli hea. Küsimus pole majanduslikus pooles, vaid mängija valis lihtsalt Dortmundi Borussia selles karjääri faasis. Ma ei tea, kas United üritab siin midagi mõjutada, aga kui nad teevadki seda, siis on nad ise kaotajad, mille suhtes leian, et see on veider ja pettumustvalmistav. Polnud mingeid lahkarvamusi minu ja Unitedi tegevjuhi Ed Woodwardi vahel. Olid tavalised läbirääkimised ja mängija valis teise tee. Kui nad tahavad kedagi süüdistada, siis olgu, süüdistagu mind, aga mängija on õnnelik. Ta on oma valiku teinud ja läbisime tavapärase protsessi.”

scroll to top