Pulisic aitas Chelsea võimsal hool jätkuda, City edukat päeva jäi varjutama punane kaart

Inglismaa kõrgliiga kümnenda vooru laupäevastes mängudes said võidu kirja Manchester City, Londoni Chelsea ja Brighton & Hove Albion.

Chelsea läks 56. minutiks Burnley vastu 3:0 juhtima ning kõik väravad oli enda nimele saanud 21-aastane ameeriklasest ääreründaja Christian Pulisic, kes sellel hooajal on jäänud peatreener Frank Lampardi valikutest enamasti välja. Mõni hetk hiljem lõi Siniste neljanda ära Willian, kuid kodumeeskond Burnley ei jätnud jonni. Jay Rodriguezi ja Dwight McNeili tabamustest tuldi 89. minutiks 2:4 peale ja kohtumisele anti juurde ka neli üleminutit. Kuigi matši lõpp oli Chelsea jaoks krobeline, siis rohkem väravaid endale lüüa ei lubatud ja kolm punkti saadi kirja. Erinevate sarjade peale on meeskond võitnud nüüd seitse järjestikust mängu. Viimati kaotati 22. septembril Liverpoolile.

Valitsev meister Manchester City ei suutnud päeva esimeses mängus Aston Villale avapoolajal ühtegi väravat lüüa, kuid teisel poolajal tuli neid kolm. Jala said valgeks Raheem Sterling, David Silva ja Ilkay Gündogan. Perfektse etteaste rikkus siiski ära 87. minuti punane kaart, mille teenis tiimi kapten Fernandinho.

City hoiab liigatabelis teist kohta 22 punktiga, jäädes Liverpoolist maha kolme silmaga, kellel on pühapäeval ees ootamas oluline kohtumine Tottenham Hotspuriga. Chelsea on neljas 20 punktiga ning Leicester Cityst paiknetakse tagapool kehvema väravate vahe tõttu. Burnley (12 punkti) on 11. ja Aston Villa (11 punkti) 14. positsioonil.