Pukki värav tühistati, aga Norwich röövis ikkagi Tottenhamilt punkte; Leicester ja United olid raskustes

Teemu Pukki of Norwich City scores to make it 0-1 and celebrates during the EFL Sky Bet Championship match between Aston Villa and Norwich City at Villa Park, Birmingham, England on 5 May 2019. PUBLICATIONxNOTxINxUK Copyright: xKenxSparksx 23930008

Inglismaa kõrgliiga 20. vooru laupäevastes mängudes sai Tottenham Hotspur järjekordse tagasilöögi kui tabeli lõppu kuuluvat Norwich Cityt ei suudetud üle mängida. Neljapäeval Liverpoolilt kindlalt 0:4 lüüa saanud Leicester City teenis läbi raskuste kolm punkti juurde, Manchester United vormistas võidu lõpusekunditega.

Poolkaitsja Mario Vrancic viis Norwichi koduväljakul 18. minutil juhtima. 33. minutil oli Soome koondise ründestaar Teemu Pukki Norwichi 2:0 ette viinud, kuid videokohtuniku otsuse tulemusena fikseeriti suluseis. Christian Erikseni karistuslöögist Tottenham viigistas skoori 55. minutil, aga kõigest kuue minuti möödudes leidis Norwich trahvikastis Pukki üles, kes üritas sööduga omasid leida, aga hoopis vastaste äärekaitsjast Serge Aurierist veeres mänguvahend väravasse. Nii oli Tottenham 1:2 tagaajaja rolli jäänud, ent 83. minutil viigipunkt suudeti siiski päästa, kui karistusalas oli Harry Kane maha tõmmatud ning inglane realiseeris ise mõned hetked hiljem ka penalti ära.

Leicesteril oli hea võimalus 12. minutil West Ham Unitedi vastu juhtima minna, aga Demarai Gray eksis penaltil. 40. minutil heastas oma meeskonnakaaslase eksimuse Kelechi Iheanacho, kuid poolaja lõpus Pablo Fornals viigistas seisu. Leicester täitis ikkagi oma eesmärgi, kui Gray sai 56. minutil Ayoze Perezilt ideaalse söödu jooksu peale ning pall oli võrgus.

United avas võõral väljakul Burnley vastu skoori 44. minutil, mil Charlie Taylor kaotas vasakul äärel Andreas Pereirale palli, kes andis täpse söödu värava alla Anthony Martialile ning prantslane sealt ei eksinud. Minimaalne eduseis püsis üleminutiteni ja Burnleyl olid kõik võimalused alles viigipunkt võtta, aga viiendal lisaminutil sai Daniel James palli toimetatud ette Marcus Rashfordile ning Unitedi esiründaja kindlustas omadele võidu.

Leicester asub liigatabelis 42 punktiga teisel kohal, United on 31 punktiga viies ja Tottenham 30 punktiga kuues. Norwich on 13 punktiga 20. ehk viimasel kohal, Burnley (24 punkti) paikneb 13. ja West Ham United (19 punkti) 17. kohal.