fbpx
Close

West Ham United andis Pellegrinile kinga, uueks peatreeneriks tõusmas Premier League’is tuttav nägu

Avatar

Manuel Pellegrini. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas 20 vooruga 19 punkti kogunud ja 17. tabelireal paiknev West Ham United andis teada, et 66-aastane tšiillasest peatreener Manuel Pellegrini vallandati.

Meeskond on tänavu vaid viis võitu võtnud ja kümme mängu kaotanud. Faktiliselt on seejuures välja toodud, et endise Manchester City juhendaja Pellegrini käe all on West Ham kodumängudes suutnud Premier League’i klubidest kõige vähem punkte teeninud. Lisaks on neli järjestikust matši kodus kaotatud – viimati tuli selline olukord klubil ette 2006. aasta jaanuaris.

“David Sullivan, David Gold ja teised West Ham Unitedi klubi juhatuses soovivad Manueli tänada viimase 18 kuu jooksul tehtud töö eest. Pidime selle otsuse vastu võtma suure pettumusega. Manueli-suguse inimesega on olnud suur rõõm koostööd teha. Selge on aga see, et muutusi on vaja, et klubi tagasi õigele suunale aidata, mis vastaksid meie praeguse hooaja ambitsioonidele. Tundsime, et praegu on õige aeg reageerida andmaks uuele peatreenerile piisavalt aega, et püüda neid eesmärke saavutada,” seisis klubi teadaandes.

Inglismaa meedia kirjutab, et uueks peatreeneriks tuuakse 56-aastane šotlane David Moyes. Tegemist pole kaugeltki tundmatu nimega Premier League’is, sest mees on juhendanud 11 aastat Evertoni, veidi vähem kui hooaja Manchester Unitedit ja ühe hooaja Sunderlandi. Hooajal 2017/18 oli ta samuti West Hami peatreener 7. novembrist kuni 13. maini. Moyesil on kogemus ette näidata ka Hispaania kõrgliigast, kui oli 2014/15 hooajal Real Sociedadi peatreener. Seal alustas ta ka oma teist järjestikust hooaega, aga vallandati 9. novembril kehvade tulemuste pärast.

scroll to top