fbpx
Close

PSG spordidirektor: mängijad, nagu Messi, on alati meie soovinimekirjas

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa tippklubi Pariisi Saint-Germaini spordidirektor Leonardo andis hoogu juurde kuuldustele Lionel Messi liitumisel PSG-ga, kui ütles, et nemad võtaksid argentiinlase avasüli meeskonda vastu.

33-aastase Messi pikk karjäär Barcelonas on tõenäoliselt suvel läbi saamas. Juba möödunud hooaja lõppedes oli tal plaan lahkuda, kui klubis valitsesid segased ajad. Fakt on aga see, et Barcelonas on endiselt keeruline olukord ning raske on isegi uusi mängijaid palgata. Hispaania superkarika finaalis jäädi pühapäeval 2:3 alla Bilbao Athelticule, kusjuures Messi lõpetas matši punase kaardiga. La ligas ollakse 34 punktiga alles kolmandal kohal ning Madridi Atleticost jäädakse seitsme punktiga maha, kellel on veel kaks mängu varuks.

Messi puhul on räägitud mõistagi ka kodumaale siirdumisest ja läbi on käinud veel variandid Itaaliast, näiteks Napoli ja Milano Inter. Kahtlemata plaanib sellesse saagasse sõna sekka öelda PSG ja Leonardo ka kinnitas seda. “Suured mängijad, nagu Messi, saavad alati PSG soovinimekirjas olema. Aga loomulikult pole praegu õige aeg sellest rääkida ega sellest unistada. Samas oleme suure laua taga koos teiste klubidega, kes seda olukorda pingsalt jälgivad. Tegelikult pole me veel selle laua taha jõudnud, kuid istekoht on igaks juhuks reserveeritud. Neli kuud jalgpallis on terve igavik, eriti sellisel perioodil,” rääkis Leonardo France Footballi vahendusel, pidades silmas, kui kaua on käimasoleva hooaja lõpuni veel minna.

2022. aastani on PSG-ga kehtivad lepingud olemas kahel suurimal võtmefiguuril Kylian Mbappe’l ja Neymaril. Pole sugugi kindel, et mõlemad seal jätkavad, ent Leonardo on optimistlik. “Loodan, et nad on veendunud, et PSG on hetkel väga hea koht väga kõrge taseme ja ambitsioonika jalgpalluri jaoks. Peame lihtsalt nende soovide, nõuete ja meie ootuste ning põhimõtetega kokkuleppele jõudma. Me ei pea neid paluma jääma. Seda on rohkemgi arutatud. Need, kes tõesti tahavad jääda, ka jäävad. Räägime regulaarselt ja mul on hea tunne selle kahe mure osas.”

Teatavasti vahetas PSG hiljuti ka peatreenerit, kui ust näidata Thomas Tuchelile ja asemele saabus endine Tottenham Hotspuri loots Mauricio Pochettino. “Me teadsime ja tema (Tuchel) teadis, et hooaja lõpus on keeruline tema lepingut uuendada. Soovisime aga veidi ettepoole näha. Me ei vahetanud treenereid selleks, et silma paista. Ma ei arva, et see oli Tuchelile üllatus. See polnud esimene kord, kui olukorda koos arutasime. Võib-olla ei saanud ta minust enam aru. Sa ei saa klubi kapriisselt juhtida. Kas arvate, et kulutame miljoneid mängijate ostmisele või uue treeningkeskuse ehitamisele ja veedame seejärel kõigest viis minutit treenerist lahti öelda kapriissuse pärast?” lisas Leonardo.

scroll to top