Premier League’is liidriks tõusnud Leicester City tõestas, et Chelsea on kriisis

Inglismaa kõrgliigas peeti teisipäeval ära kaks mängu. Raske võidu sai kirja West Ham United. Mõneti lihtsamalt võttis kolm punkti Leicester City, kui koduplatsil oldi paremad Londoni Chelseast.

Viimati Wolverhampton Wanderersi 3:2 võiduga üllatanud West Bromwich Albion jäi nüüd võõrsil West Ham Unitediga kohtudes avapoolaja lõpus Jarrod Boweni väravast kaotusseisu. Wolverhamptoniga matšis kahe tabamusega säranud Matheus Pereira viigistas 51. minutil seisu, aga West Hamile jäi võidukas lõppsõna 66. minuti Michail Antonio väravast.

Chelseal on endiselt raskusi Frank Lampardi juhendamisel võitude võtmisega, eriti peamiste konkurentide vastu. Juba kuuendal minutil viis Leicesteri Wilfred Ndidi juhtima ning James Maddison suurendas Chelsea’ kaitsjate totaalse eksimuse pealt 41. minutil eduseisu kahele. Chelsea otsis pikalt oma esimest tabamust ja tundus, et 86. minutil sellega Timo Werner ka hakkama sai, aga videokohtuniku abiga fikseeriti suluseis. Leicester võttis kokkuvõttes võidu ja tõusis liigatabelis esimesele kohale 38 punktiga. Tõsi, kui Manchester United alistab kolmapäeval Fulhami, siis tuleb see koht loovutada ning lisaks on kaks mängu varuks ka Manchester Cityl, kes hetkel 35 punktiga kolmas. Chelsea on 29 punktiga kaheksandal kohal ja lootused vähemalt uueks hooajaks Meistrite liiga koht välja võidelda pole kadunud, kuid selleks tuleb senisest kiiremas tempos hakata punkte võtma.

Esmaspäeval toimus samuti Premier League’is üks mäng, milles Londoni Arsenal võõrustas Newcastle Unitedit. 50. ja 70. minutil tegi skoori Pierre-Emerick Aubameyang ning kolmanda tabamuse sai enda nimele Bukayo Saka, mis andis Arsenalile nii kindla 3:0 võidu.