Manchester City sai liidrikohal paar tundi olla, misjärel võttis Pogba selle kauglöögiga Unitedile tagasi

Paul Pogba. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas leidis kolmapäeval aset kaks mängu. Võistlustules olid mõlemad Manchesteri suurklubid City ja United ning kuigi esimene neist pääses võiduga liigatabelis esimeseks, kerkis mõni tund hiljem omakorda edukas olnud United sinna tagasi.

Cityl oli koduplatsil tükk tegu Aston Villaga, kes küll samas on käimasoleval hooajal ka häid esitusi näidanud ja tabelis 11. kohal paiknemas, kusjuures kolm mängu on neil veel varuks. Avapoolajal väravaid ei nähtud ja City sai oma tahtmise alles 79. minutil, mil täpne oli Bernardo Silva. Aston Villa mehed ei tahtnud sellega aga kuidagi leppida, sest Rodri olevat olnud suluseisus ja lõpuks näitas kohtunik Aston Villa peatreenerile Dean Smithile punast kaarti. Normaalajal viimasel minutil vormistas penaltist lõppskooriks 2:0 Ilkay Gündogan.

United kohtus võõral väljakul Fulhamiga ja juba viiendal minutil saadi suure ehmatuse osaliseks, kui Ademola Lookmani tabamusest jäädi kaotusseisu. 21. minutil oli värava lähistel õiges kohas Edinson Cavani, kes seisu viigistas ning 1:1 tulemusega poolaeg lõppes. 65. minutil läksid külalised ka juhtima, kui trahvikastist väljastpoolt saatis kauglöögi teele Paul Pogba ja prantslase tabamus osutus kokkuvõttes võiduväravaks.

Liidrina jätkab seega United, olles kogunud 40 punkti. City on teine 38 punktiga, kuid neil on üks mäng varuks. Leicester City on samuti 38 punkti peal ja Liverpool paikneb neljandal tabelireal 34 punktiga, kellel sarnaselt Cityle samuti mäng varuks.