fbpx
Close

Premier League ei olegi maailma parim liiga

Avatar

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Kuigi Premier League’i peetakse maailma üheks tasavägisemaks, pingelisemaks ning raskeimaks liigaks, siis tähtsaim omadus ehk olla parim Inglismaa meistriliigale ei kuulu: tegelikkuses võitletakse teise koha pärast Serie A’ga, kui UEFA koefitsientide edetabelis on vaheks vaid 0.022 punkti.

Pole üllatuseks, et neljandal kohal paikneb Bundesliga ning viies koht kuulub PSG taktikepi all liikuvale Ligue 1’le. Teise ja kolmanda koha omavaheline kemplemine on muutumas vaid aja küsimuseks, millal Serie A auväärse teise koha üle võtab: sel hooajal on itaallased võtnud 6.357 punkti inglaste 5.642 vastu. Juventuse võit Manchester Unitedi üle aitas Serie A’d märkimisväärselt ning täna õhtul on veel võistlustules Premier League’i jõud Chelsea ja Arsenal, Itaaliast otsivad võitu AC Milan ja Lazio.

Parim liiga on konkurentsitult La Liga, kes juhib 90.426 punktiga ja on tõeliselt uhkes üksinduses: Real Madridi kolm järjestikust Meistrite liiga tiitlit ja Sevilla ning Atletico Madridi Euroopa liiga võidud on vahe käristanud meeletuks.

scroll to top