Pauk luuavarrest: City mängis eduseisu maha ja Wolverhampton alistas jälle valitseva meistri!

Wolverhampton Wanderers. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 19. vooru reedel toimunud viimane mäng kujunes eriti dramaatiliseks, kui valitsev meister Manchester City oli võidus kinni, aga Wolverhampton Wanderers napsas kõik kolm punkti ikkagi endale.

Mängu üks pöördeliseim hetk leidis aset juba 12. minutil, mil City puurilukk Ederson jooksis üks-üks olukorras vastaste ründajale Diogo Jotale vastu, kuid tegi vea ning peakohtunik Martin Atkinson oli sunnitud punast kaarti näitama. City peatreener Pep Guardiola pidi nii ka uue väravavahi platsile saatma ja õnnetuks meheks osutus Sergio Agüero, kelle asemele sekkus Claudio Bravo.

Hoolimata vähemusse jäämisest näitas City meistrile väärilist klassi. 25 minutil teeniti penalti ja kuigi Raheem Sterling sellel eksis, siis mees oli jätkuolukorras kohe ka jaol ning sai tabamuse kirja. 50. minutil oli Sterling taas täpne ja City juhtis 2:0. Adama Traore vähendas aga viie minuti möödudes kaotusseisu minimaalseks ning Wolverhamptoni pressing kandis 82. minutil samuti vilja, mil Benjamin Mendy lohaka tegutsemise oma trahvikastis karistasid võõrustajad ära ning Raul Jimenez viigistas seisu. Kohtumise lõpp kujunes City jaoks eriti süngeks, kui osava kombinatsiooni tulemusena pääses iirlasest kaitsemees Matt Doherty löögile ja Wolverhampton juhtis 3:2, mis jäi ühtlasi lõppskooriks.

6. oktoobril olid meeskonnad samuti vastamisi ja siis noppis Wolverhampton võõrsil 2:0 võidu. Cityl ei õnnestunud hetkel nii ka liigatabelis Leicester Cityst mööduda ja 38 punktiga paiknetakse kolmandal kohal. 30 punkti kogunud Wolverhampton kerkis viiendaks.