fbpx
Close

Optimistlik Luiz: Arsenal suudab Premier League’i tiitli võita

Avatar

David Luiz. Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Arsenali keskkaitsja David Luiz usub, et kuigi meeskond on tabeliliidrist Liverpoolist jäänud üheksa punktiga maha, siis suudetakse endiselt veel meistritiitli peale konkureerida.

32-aastane Brasiilia koondislane Luiz saabus suvel Arsenali linnarivaalist Londoni Chelsea ridadest, olles seal pallinud viimased kolm hooaega ning varasemalt enne Paris Saint-Germaini siirdumist veel kolm hooaega. Peatreeneri Unai Emery juhendamisel on meeskond paiknemas hetkel kolmandal kohal ning valitsevast meistrist Manchester Cityst jäädakse maha vaid punktiga. Luiz näeb tiimis potentsiaali ja seda isegi nii palju, et tõsta tuleval aastal pea kohale ka meistrikarikas pärast 2003/04 hooaega.

“Minu jaoks on nii, et kui sa alustad millegagi, antud juhul Premier League’i ja teiste võistlussarjadega, ja kui sa ei arva, et suudad selle sarja võita, siis ei tee sa elus ka millegagi algust. Tahan Arsenaliga tiitleid võita. Soovin areneda ja kohaneda Arsenali stiiliga, klubiga ja peatreeneri mängujoonisega. Usun, et et suudame seda üheskoos teha. Minu nägemus, ambitsioon ja tahtmine on alati võidelda tiitli nimel ja klubis mängijate ning treeneri vahel on meil see vastutus. Arvan, et klubi väärib taas säramist,” rääkis Luiz Sky Sportsi vahendusel.

Arenemisruumi siiski on, sest 13 löödud värava kõrval on ise korjatud võrgust välja koguni 11 palli. “Räägime sellest iga klubiga, Arsenal pole erand. Arvan, et Unai teeb väga head tööd kaitse-ja ründeplaani osas. Olen alati öelnud, et kaitsetöö hakkab pihta ründajatest ja seejärel tuleb ülejäänud meeskond. Te näete, et kaasaegses jalgpallis on väravavaht kui number 6 väljakul. Tegutseme juba praegu hästi, aga püüame veelgi sammu edasi teha. Viimastes mängudes oleme näidanud, et kaitsefaasis oleme tugevamad. Tahan, et klubi areneks iga mänguelemendi osas.”

scroll to top