fbpx
Close

Hispaania meedia: Itaalia tippklubi tahab Guardiolat peatreeneriks palgata

Avatar

Pep Guardiola koos abitreeneri Mikel Artetaga. Foto: Imago/Scanpix

Hispaania spordiuudiseid kajastav väljaanne Mundo Deportivo kirjutab, et Itaalia kõrgliiga üks nimekamaid klubisid AC Milan tahab järgmiseks hooajaks tuua peatreeneriks praegust Manchester City juhendajat Pep Guardiolat.

Milani omanikering Elliott Management on väidetavalt viimse piirini aetud klubi tulemuste ja ebaõnnestunud valikute osas, mis puudutab nii peatreenereid kui mängijaid. Viimase kolme hooaja jooksul on koguni nelja uut peatreenerit nähtud: alustades Vincenzo Montellast, Gennaro Gattusost, Marco Giampaolost ja lõpetades hetkel ametis oleva Stefano Pioliga. Omanikud tahavad aga võistkonna etteotsa tuua kedagi, kellel on juba piisavalt võidukogemust. Eelmisel hooajal õnnestus Milanil küll viiendaks platseeruda, kusjuures neljandast kohast jäi lahutama vaid üks punkt, aga tõsiasi on see, et klubi sai Meistrite liiga jalgpalli nuusutada viimati alles 2013. aastal.

48-aastase Guardiola leping Cityga kestab 2021. aasta suveni. Mullu seostati teda Torino Juventusega, kui Massimiliano Allegri sealt lahkus ning lõpuks võttis koha üle endine Londoni Chelsea loots Maurizio Sarri. Guardiola on ka mängijana Itaalias pallinud, täpsemalt Brescias ja AS Romas, mistõttu poleks katalaanile probleemiks itaalia keeles suhtlemine.

Lisaks Guardiolale on Milan huvitatud ka teiste taustajõudude väljavahetamisest. Nimelt tahetakse koostöö lõpetada legendaarse Paolo Maldiniga ja Zvonimir Bobaniga, kes mõlemad täitmas seal klubi direktori ametit. Põhjuseks asjaolu, et mehed on endaga kaasa toonud vaid oma karjäärist pärinevaid edukaid mälestusi ning praegu pole kummalgi vajalikku kogemust, et direktori ametis hakkama saada. Milan sooviks seega palgata Amsterdami Ajaxi spordidirektori Marc Overmarsi, kellel küll igasugune seos Itaalia jalgpalliga puudub, kuid kahtlemata on Ajaxi viimaste hooaegade käekäik tekitanud paljudes kadedustunnet. Samas peaks hollandlane väga heapakkumise saama, mis oleks ühtlasi ka Ajaxile kasulik, sest alles hiljuti pikendas Overmars oma lepingut 2024. aasta juunini.

scroll to top