fbpx
Close

Neville: Fergusoni ajal olid esikohal noored ja viimasena tulid valmis staarid

Avatar

Sir Alex Ferguson ja Cristiano Ronaldo. Foto: AFP/Scanpix

Kogu oma 19 aasta pikkuse karjääri jooksul Manchester Unitedit esindanud paremkaitsja Gary Neville kirjeldas klubi legendaarset peatreenerit Sir Alex Fergusoni, kelle strateegia meeskonna komplekteerimisel võttis ta kokku kui “aeglane konveierlint”.

Fergusoni juhtimisel võitis United koguni 38 karikat. Nende seas 13 Inglismaa meistritiitlit, kaks Meistrite liiga trofeed ja viis Inglismaa karikat. Seda, kuidas legendaarne šotlane tegi Unitedist Euroopa ühe võimsaima võistkonna, aitas Neville lahti selgitada.

“Oli kolm kategooriat. Talle oli esmatähtis anda noortele mänguaega igal võimalusel. Enne, kui ta hakkas üldse üleminekuturule vaatama, oli see esimesel kohal. Edasi oli tähtis vaadata parimaid Premier League’i siseselt – neid, keda ta saaks usaldada, kes oleks veel võimelised arenema ja kes jääksid klubisse pikemaks ajaks. Sellised olid näiteks Gary Pallister, Steve Bruce, Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Robin van Persie. Seejärel tahtis ta alati kaasata rahvusvahelist talenti, kellega Manchesteri tulles saaks koostööd teha ja arendada nad suurepärasteks mängijateks. Nendeks olid näiteks Nemanja Vidic, Peter Schmeichel, Patrice Evra, Cristiano Ronaldo ja Ole Gunnar Solskjaer.

“Ta sisenes väga harva maailmasse, kust osta valmis staare. See pole kaugeltki erinev Pep Guardiola praegusest taktikast. Mis puudutab mängijate müüki, siis ta vabanes nendest, kes polnud piisavalt head või kui ta tundis, et nad seavad tema juhtimisstiili kahtluse alla. Ta oli selles osas halastamatu. Unitedi strateegia oli nagu aeglane konveierlint – vähesed tulid ja vähesed lahkusid. Ühelgi hooajal polnud neid rohkem kui käputäis ja massilist kohanemist võistkonnas polnud. See oli kontrolli all kuue või seitsme noormängija, kümne vahepealses vanuses mängija ja kolme või nelja mängijaga, kes olid 30. eluaastates. Igal klubil, millel on olnud oma dünastia, on olnud stabiilsus mängijatega.”

scroll to top