fbpx
Close

Legendaarne korvpalliäss Tony Parker on jalgpallimaailma sisenemas

Avatar

-Tony Parker | Foto: Siim Semiskar

2001-2018 maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA San Antonio Spursi esindanud tagamees Tony Parker on eurohoops.net portaali teatel peamine kandidaat saamaks Prantsusmaa jalgpalli tippklubi Lyoni Olympique’i presidendiks.

Alles 2014. aastal sai Parkerist Lyoni korvpallimeeskonna Villeurbanne’i ASVEL-i president. Kahe erineva ala vahel on tegelikult ka seos juba olemas, sest Lyoni Olympique’i organisatsioon on omandanud 25% ASVEL-i mees- ja 10% naiskonna osalusest. Euroopa tugevaimas klubisarjas Meistrite liigas on Lyon jõudnud tänavu 16 parima sekka ja võitnud esimeses play-offi ringis Itaalia meistrit Torino Juventust skooriga 1:0. Koroonaviiruse levikuga seoses on teadmatus, kas ja kuna Meistrite liiga mängudega jätkatakse ning ka kordusmäng on Lyonil seal veel pidamata.

Lyoni jalgpalliklubi senine president, 71-aastane Jean-Michel Aulas seadis Prantsusmaa ühe suurima spordiportaali L’Equipe’i teatel üles Parkeri kandidatuuri. Aulase ametiaeg lõppeb 2023. aastal ja pole praeguse seisuga veel tagasi astumas, kuid väidetavalt soovib ta hiljemalt oma 75. sünnipäevaks Lyonile uue juhi leida. Mehed saavad omavahel hästi läbi ning kahe klubi vahelise eduka koostöö tulemusena nähakse Parkerit juba teise spordiklubi presidendina.

37-aastase Parkeri karjäär on olnud kadestamisväärne. Ta võitis San Antonioga koguni neljal korral (2003, 2005, 2007 ja 2014) NBA meistritiitli ning Euroopa meistrivõistlustelt on ta noppinud neli medalit: 2013. aastal kulla, 2011. hõbeda ning 2005. ja 2015. aastal pronksmedali. Lühikest aega 2011. aastal ka ise ASVEL-is mänginud Parker on nüüdseks klubi presidendina saanud osaks mitmele väärt tunnustusele, kui 2016. ja 2019. tuldi Prantsusmaa meistriks ning lisaks võidetud korra sealsed karikavõistlused ja superkarikas.

scroll to top