fbpx
Close

Liverpool tegi Šveitsi koondise võtmemängija rahaks

Avatar

Foto: Imago-Defodi/Scanpix

2018. aasta suvest Liverpoolis pallinud Xherdan Shaqiri siirdus Liverpoolist Prantsusmaale, kus hakkab esindama mullust Ligue 1’i neljandat võistkonda Lyoni Olympique’i.

29-aastane ääreründaja sõlmis Lyoniga kolme aasta pikkuse lepingu ning üleminek läks maksma kuus miljonit eurot. Kuuldavasti oli Liverpool tagasi lükanud Lyoni esmase nelja miljoni naela suuruse pakkumise.

“Xherdan Shaqiri üleminek Lyoni on täna saanud ametliku kinnituse pärast kolme Liverpoolist veedetud aastat. Kõik Liverpool FC klubist soovivad Xherdani tänada tema pühendumuse eest möödunud kolme hooaja põhjal ja soovivad talle talle ülejäänud karjääriks kõike parimat,” seisis Liverpooli teadaandes.

Enne Liverpooli tulekut Stoke Cityt esindanud Shaqiri käis Jürgen Kloppi juhendatava võistkonna eest väljakul 63 mängus. 2018/19 hooaja tuli ta Meistrite liiga võitjaks ja aasta hiljem Inglismaa meistriks. Lisaks võitis ta Liverpooliga UEFA Superkarika ja FIFA klubide MM-tiitli. Shaqiri tõus suurde jalgpalli algas Šveitsi tippklubist Baselist, kust ta 2012. aastal liikus edasi Müncheni Bayernisse. 2015. aastal mängis ta lühikest aega Milano Interis.

Regulaarselt mängida soovinud Shaqiri asemele Liverpool kedagi toomas pole, sest ekspertide hinnangul on Kloppil vajadusel kasutada 18-aastane talendikas Harvey Elliott. Võimalike lahkujate sekka võivad lisanduda veel belglasest ründaja Divock Origi, kes viimases liigamängus Burnley vastu koosseisu ei kuulunud. Lisaks on Liverpoolis jätkamise osas küsimärk kaitsjate Nathaniel Phillipsi ja Neco Williamsi kohal.

scroll to top