fbpx
Close

Juventuse endine president: mida varem Ronaldo klubist lahkub, seda parem

Avatar

Cristiano Ronaldo. Foto: SIPA/Scanpix

Itaalia tippklubi Torino Juventuse endine president Giovanni Cobolli Gigli rääkis SerieANews vahendusel, et tema sooviks näha Portugali tähtmängijat Cristiano Ronaldot klubist igal juhul lahkumas.

Ronaldo liitus Juventusega 2018. aasta suvel 100 miljoni euro eest Madridi Realist. Toona sõlmis ta Juventusega nelja aasta pikkuse lepingu ja seega on tal nüüd käsil viimane aasta sellest. Pühapäevases liigamängus Udinesega olevat Ronaldo ise palunud end pingile jätta, kui Juventus tegi 2:2 viigi. See käik tekitas korraliku arutelu klubivahetuse osas.

Viiekordset Ballon d’Ori võitjat on sellel suvel mitmete suurklubidega seostatud. Viimati on mainitud Manchester Cityt, kuid seal on väidetavalt esmane prioriteet endiselt Harry Kane Tottenham Hotspurist palgata. Mõistagi on huviliste seas ka Pariisi Saint-Germain, kuid nemad tõid oma ridadesse juba Lionel Messi ning oleks mõneti keeruline näha kahte maailma parimat ja samal ajal konkureerivat mängumeest ühes võistkonnas. Jutte on olnud veel Ameerika Ühendriikide kõrgliigast MLS-ist, kuhu tihti karjääriga lõpusirgel olevad staarid on siirdunud, ja rikkad Lähis-Ida klubidest.

“Olen alati aus olnud: Ronaldo palkamine oli viga. Võimatu on seda investeeringut tagasi saada ja see jääbki nii. Ta on suurepärane mängija, kuid pean olema aus – mida varem ta lahkub, seda parem nii talle kui ka Juventusele. Loodan, et Juventuse peatreener Massimiliano Allegri teab, kuidas jätkata, kasutades teda selliselt, nagu Udinese vastu. See tähendab intelligentset viisi ja kui mäng on progresseerumas. Ronaldo on Juventuse rünnakul takistuseks. Temata suudavad nad teha suurepäraseid asju,” sõnas Gigli.

Kuigi meedias on palju juttu Ronaldo peatsest lahkumisest, siis Allegri andis teada, et 36-aastane pallivõlur peaks ikkagi paigale jääma. “Ronaldo on meile boonus, sest ta garanteerib meile suure arvu väravaid. Ilmselgelt peame töötama ka meeskonnana, et igast indiviidist parim välja saada. Ta on alati hästi treeninud, loen lihtsalt arutelu ajalehtedest. Ta ei öelnud meile kunagi, et tahab lahkuda. Ronaldo ütles mulle, et jääb Juventusesse,” rääkis Allegri eelmisel nädalal.

scroll to top